Jump to content

Parteneri forumduster.ro
- - - - -

Anvelope All-Season Recomandari

anvelope all-season duster

• This topic is locked This topic is locked
33 replies to this topic

#31 dust16v

dust16v

Weekly Duster Member

• Banned
  • 135 posts
  • Duster PH1 Benzina 4x4 1.6 16v 105cp

Posted 29 October 2016 - 10:42 PM

Azi am testat in Bucegi, aproape de limita de inghet, pe iarba uda Crossclimate-urile. La prima impresie se comporta mai bine decat Conti all season.
Pe asfalt umed in curbe stranse masina este stabila chiar daca le abordezi ceva mai agresiv. O sa vedem insa pe zapada cum se comporta.

#32 vbadules

vbadules

Member

• Members
  • PipPip
  • 26 posts
  • Duster PH1 Diesel 4x4 110cp

Posted 30 October 2016 - 09:00 AM

Eu am gasit la Sel Gross niste anvelope Allseason low cost, se cheama Lassa sunt facute de Bridgestone in Turcia si costa 299 ron. Eu le-am schimbat pe toate patru si sunt multumit de comportamentul masinii. Dimensiunile 215/65R16 98H

adBot

adBot
  • Dacia Duster diesel 4x4

forumduster.ro - pt pasionatii Dacia Duster

#33 CristianDuster

CristianDuster

Duster Member

• Members
  • 162 posts
  • Duster PH2 Diesel 4x4 110cp

Posted 30 October 2016 - 12:19 PM

Eu inca mai folosesc anvelopele all season cu care am cumparat Dusterul de care am fost mai mult decat multumit pana acum ,la peste 20.000.Am fost multumit de felul cum s-au comportat pe zapada iarna trecuta .Am mers si pe drum forestier dinspre Raul Sadului ,Gatul Berbecului,Paltinis fara probleme.
Am dorit sa-mi iau niste gume de iarna si alte jante dar am ajuns la concluzia ca inca le mai pot folosi pe cele existente .
Si eu am gasit anvelope la oferta la Carrefour Grand Arena dar toate erau ....resapate.
Cat despre Autovit ...nu cred ca am fost mai dezamagit vreo data de lipsa de oferte de calitate .Am fost interesat de un anumit model al unui anumit producator dar ori nu existau sa le pot vedea ori erau cu DOT din 2015.
Problema asta cu DOT ul am mai avut la modul ca doua din patru anvelope aveau data de fabricatie diferita cu peste 18 luni si acest lucru s-a vazut in timp .
Ca o remarca , pot sa spun ca o anvelopa de calitate se vede si la felul cum se echilibreaza .

#34 Caphonne

Caphonne

Duster Member

• Members
  • 195 posts
  • Imi doresc un Duster

Posted 16 November 2016 - 02:33 PM

View Postdust16v, on 29 October 2016 - 10:42 PM, said:

Azi am testat in Bucegi, aproape de limita de inghet, pe iarba uda Crossclimate-urile. La prima impresie se comporta mai bine decat Conti all season.
Pe asfalt umed in curbe stranse masina este stabila chiar daca le abordezi ceva mai agresiv. O sa vedem insa pe zapada cum se comporta.
Si eu astept zapada, ce am observat pe umed, rece, comparativ cu ce am avut pe masina (Conti) am aderenta mai buna si nu mai intra ASR-ul daca plec mai tare de pe loc.

Also tagged with anvelope, all-season, duster

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Sponsori

Esti nou pe forum ? Click aici pt a te inregistra!

Don't speak Romanian? Select your lanugage from top right side! You may want also to register as a member, click here!