Sari la conținut

Anvelope All-Season Recomandari


Postări Recomandate

Eu nu inteleg eufioria asta cu BFGurile cand nu faci offroad cel putin odata pr saptamana, sunt de acord ca arata bine pe masina si isi fac treaba bine in afara astfaltului, insa nu sunt nici anvelope de vara, nici de iarna, asa ca, pragmatic vorbind, merita? sau, BFGurile sunt cea mai buna alternativa ca anvelope all season?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 33
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Recomadarea mea, daca ai 4x4, ar fi sa le schimbi toate 4 deodată.

... si sa le iei si pe alealalte 2 pt spate exact de tipul celor pe care le-ai luat pe cele 2 pt fata...

Eu nu inteleg eufioria asta cu BFGurile cand nu faci offroad cel putin odata pr saptamana, sunt de acord ca arata bine pe masina si isi fac treaba bine in afara astfaltului, insa nu sunt nici anvelope

Scopul e cel mai simplu de explicat - sa nu cumparam prea multe seturi de anvelope si genti si sa nu le mai schimbam iarna/vara/depozitam... de aici si economiile mele ca sa pot sa pun restul de imbunatatiri. Deasemenea daca iti iei iarna / vara... nu prea sunt ok de offroad... deci automat o sa ai 3 seturi de anvelope si 3 de genti... iar unii din noi stam la bloc.

 

Legat de sunet si insonorizare... eforturile mele au fost multe pt ca nu stiam de unde naiba caviteaza.... Ion.. te astept la un test

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg eufioria asta cu BFGurile cand nu faci offroad cel putin odata pr saptamana, sunt de acord ca arata bine pe masina si isi fac treaba bine in afara astfaltului, insa nu sunt nici anvelope de vara, nici de iarna, asa ca, pragmatic vorbind, merita? sau, BFGurile sunt cea mai buna alternativa ca anvelope all season?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Auzii ca ar fi mai ok bfg-urile comparativ cu allseason sau unele de vara pt. ca sunt mai moi de preiau mai bine socurile ca au tona aia de carne pe ele, si atunci efortul este mai mic pt articulatii, suspensii n' shit.

 

Ma gandeam acu' ce sa-mi iau pt vara, pt ca allseason-urile conti crossnushcum s-au mancat dupa 45.000, iar una din variantele schitate ar fi niste bfg-uri...

Editat de Negura
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Azi am testat in Bucegi, aproape de limita de inghet, pe iarba uda Crossclimate-urile. La prima impresie se comporta mai bine decat Conti all season.

Pe asfalt umed in curbe stranse masina este stabila chiar daca le abordezi ceva mai agresiv. O sa vedem insa pe zapada cum se comporta.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...