Sari la conținut

Anvelope All-Season Recomandari


Postări Recomandate

Salutare.

 

Am ajuns cu anvelopele originale de pe masina , Continental, la 50 mii km in 5 ani. Am facut si prima pana cand o piatra a reusit sa treca direct prin anvelopa, chiar prin mijlocul caii de rulare. In plus la o frana mai puternica pe asfalt uscat s-a dus destul de mult, cam scartaie in viraje. Asa ca se impun ceva schimbari.

 

Din cauza faptului ca nu ma pricep deloc la anvelope apelez la sprijinul colegilor. Doresc doar all season.

 

Intamplator am citit ca o versiune superioara la anvelopele all-season ar fi : MICHELIN CROSSCLIMATE 215/65R16 102V XL

 

Are cineva din colegi, cum se comporta pe asfalt/off-road/, consum, zgomot, merita pretul ? Conteaza acel 102X XL ? Se potrivesc pe Duster sau mai exista si alt model ? Mentionez ca folosesc masina cam 90% asfalt si 10% off-road.

 

Deasemena rog si alternative.

 

Multumesc.

Editat de dust16v
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 33
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Recomadarea mea, daca ai 4x4, ar fi sa le schimbi toate 4 deodată.

... si sa le iei si pe alealalte 2 pt spate exact de tipul celor pe care le-ai luat pe cele 2 pt fata...

Eu nu inteleg eufioria asta cu BFGurile cand nu faci offroad cel putin odata pr saptamana, sunt de acord ca arata bine pe masina si isi fac treaba bine in afara astfaltului, insa nu sunt nici anvelope

Salut eu am de ceva timp pe turism aceste anvelope.Cei de la magazin mi-au spus ca XL sunt pentru masini un pic mai grele turisme mai mari, suv-ulete.Mie imi plac nu sunt zgomotoase, nu pierd aderenta, sunt moi in sensul ca absorb mai usor denivelarile, sa vad la iarna cum se comporta, sunt clasa A la franare pe suprafata umeda.

Editat de Caphonne
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Recomadarea mea, daca ai 4x4, ar fi sa le schimbi toate 4 deodată.

... si sa le iei si pe alealalte 2 pt spate exact de tipul celor pe care le-ai luat pe cele 2 pt fata...

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...