Sari la conținut

Transmisie Automata Pe Duster


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 28
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Printre noutatile prezentate la Salonul Auto de la Paris apare si transmisia EDC (si nu Easy-R) pe Duster: http://0-100.hotnews.ro/2016/09/29/dacia-duster-edc-debuteaza-la-paris-cea-mai-performanta-c

S-ar parea ca maine e lansarea Duster-ului cu transmisie automata, doar pe varianta Laureat si doar pentru tractiune 4x2. Preturile: http://www.zf.ro/auto/dacia-lanseaza-maine-primul-sau-model-echipat

Posted Images

Nu va exista o versiune 4x4 cu transmisie automata pentru europa. Cele mai multe Duster vandute in Europa sunt 4x2, deci se orienteaza spre ce se cauta.

O alternative interesant at fi o cutie TL8 cu robot ZF de schimbare a treptelor (mai ieftin de intretinut, dar cu performante usor mai scazute), dar nici asta nu cred ca va fi comercializat pt. ca nu sunt suficienti clienti previzionati.

Editat de cristic1982
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exista Renault Duster 2.0 4WD cu cutie automata in 4 tr. Nu stiu exact ce model/tip de cutie este.

 

Exista dar cu greu cred ca poti lua unul second, eu sunt curios cum este cutia, daca sta bine si pe partea de offrroad, are cineva o poza?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exista dar cu greu cred ca poti lua unul second, eu sunt curios cum este cutia, daca sta bine si pe partea de offrroad, are cineva o poza?

E mai greu de inmatriculat la noi, omologari si altele, ca de gasit s-ar gasi pe la rusi, ucrainieni sau orientul mijlociu.

E interesant de condus atat on-road cat si off-road asemanator versiunilor diesel, dar cu un consum indecent, deaceea in Romania se preteaza bine pt. GPL.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...