Jump to content

Parteneri forumduster.ro
- - - - -

Duster Ph2 Laureate 1.6 16V 114 Cp 4X2 E6

• Please log in to reply
67 replies to this topic

#67 quarelin

quarelin

Duster Member

• Members
  • 215 posts
  • Duster PH1 Benzina 4x4 1.6 16v 105cp

Posted 06 January 2017 - 01:18 PM

eu am mers de dimineață cu nokian wr d4 ce le- am luat acum 1 lună.

4 x 2 - am zis că să văd cum merg așa pe 4 x 2 căci nici zăpada nu era prea mare...

mulțumit!

bine, nici nu pot compara cu cele stock căci nu le-am probat - am vrut să intru în iarnă cu cauciucuri de iarnă...

#68 vladionut

vladionut

Weekly Duster Member

• Members
  • 148 posts
  • Duster PH2 Benzina 4x2 1.6 16v 114cp (H4M-Nissan)

Posted 12 January 2017 - 12:12 PM

O data cu zapada cazuta ieri in Bucuresti, cauciucurile din fabrica au ajuns la limita. Am muncit cateva ore cu eliberarea locului de parcare + chinuit sa ies cu masina din parcare (pamant inghetat, zapada de minim 20 cm grosime in care se afundau rotile, locul putin in panta cu un sant (mic) la baza, Nu am reusit ieri dimineata, pe la 09:00 sa ies cu masina la bulevard (care era curat). Dupa inca o incercare pe la 13:00 (ca de mers la munca nici nu s-a mai pus problema, intr-un final am reusit sa scot masina si sa iau la picior magazinele pentru a-mi cumpara cauciucuri de iarna. In final am gasit - luat Pirelli Scorpion si montat. Eeee, alta viata. Chiar daca nu am 4x4, se simte bine cum "musca" din zapada si cum am aderenta. Asa ca azi dimineata am intrat intr-un loc de parcare cu destul de multa zapada, dupa ce o Honda Accord se chinuise si in final a renuntat. A plecat sa cauta altul. Eu am intrat fara probleme :)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Sponsori

Esti nou pe forum ? Click aici pt a te inregistra!

Don't speak Romanian? Select your lanugage from top right side! You may want also to register as a member, click here!