Sari la conținut

Duster Orange 1.6 16V 114 Cp 4X4 E6


Postări Recomandate

Salutare tuturor,

În nerăbdarea mea până voi fi posesor de Duster versiunea "orange" de 1,6 4x4 culoare gri platine am ajuns aici tot căutând pe net diverse informații...

Am dat acontul, mi s-a dat o broşură şi o fișă tehnică de către dealer unde sunt enunţate dotările.

În fișă scrie că are cameră şi senzori parcare... în broşură acasă am văzut că ar exista senzori şi față... dar n-am văzut şi auzit pe nimeni, are cineva? Se montează la cerere sau așa vine din fabrică dacă e specificat "senzori parcare"?

Tot răsfoind acasă broşura sunt tentat de treptele adiţionale, având şi un pitic acasă soţia cică ar prinde bine... dar dacă aş pune treptele parcă aş pune şi bull bar-ul, dar imediat mi-a venit în gând: nu cumva îngreunez maşina?

Tot broşura bat-o vina mi-a mai "băgat în cap" să-i pun ornament portbagaj şi protecţiile laterale + pe aripi, dar tare îmi e că o să mă coste cam mult toate aceste "mofturi" dar nu sunt totuşi utile? voi ce ziceţi?

Cât am aşteptat validarea admin-ului, am citit p'aici că nu ar fi indicat bull bar-ul, aşa că iau in calcul doar protecţiile.

Aştept păreri, impresii şi sfaturi dacă se poate.

Şi eu vă voi ţine la curent cu "evoluţia" mea, mai ales că o să trec de pe un sandero diesel pe un monstruleţ cu benzină.

Vă mulţumesc mult pentru informaţii şi răbdarea cu un "copil* entuziasmat că-i sosește jucăria" :-)

*valabil la orice vârstă

Pe curând!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 24
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Am fost să duc actele pentru dosar...și am și văzut-o, cică aseară a sosit Urmează să mai pună protecțiile. @t0rquemada camera e deja montată din fabrică, într-adevăr senzorii față nu vin, și d

protectii gasesti la planetara mai ieftine si le montezi la iei

Bine ai venit pe forum ! Asteptare usoara !   Legat de optionale: senzorii pe fata o sa-i bleastemi la fiecare pata de noroi ( sau asa ziceau unii care au pus aftermarket), treptele laterale, dac

Bine ai venit pe forum ! Asteptare usoara :) !

 

Legat de optionale: senzorii pe fata o sa-i bleastemi la fiecare pata de noroi :D ( sau asa ziceau unii care au pus aftermarket), treptele laterale, daca il scoti in offroad o sa te incurce ( ca sunt mai mult de look decat de protectie). Daca nu-l scoti de pe asfalt... cum e gustul fiecaruia, pune tot ce iti place.

 

Din toata lista, protectiile laterale sunt de nadejde si de real folos pe forestier si uneori in parcari la supermarket.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Broșura de accesorii e una, Fișa tehnică e alta. În fișa tehnică nu ai senzori parcare față din fabrică(iar ce se pune after, pe original, merge doar sub 30kmh peste se dezactivează), iar camera de marșarier e originală dar nu montată din fabrică - cel puțin pentru România.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, revin cu o întrebare.

În curând tre să-mi vină mașina și să fac actele pentru credit, se merită garanția extinsă?

Eu zic că nu voi depasi 100.000km în următorii 5 ani, cum n-am făcut nici cu prima mașină, as lua pentru primii 5 ani Dacia Extenso ~950 lei, voi ce ziceți?

Mulțumesc de păreri.

Editat de Marcko
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...