Sari la conținut

Plansa De Bord Ph.2 Pe Ph.1


Postări Recomandate

Salut colegi dusteristi.

 

Sunt foarte curios daca cineva a incercat sa monteze o plansa de bord de pe duster faza 2 pe duster faza 1.

Mari diferente nu ar trebui sa fie, dar ar putea ca HVAC-ul sa fie diferit si... tabloul de bord.

Bineinteles mai este problema de amplasare a butoanelor de la geamuril electrice si cele de la "avarii" si inchiderea centralizata.

Butoanele geamurilor electrice cred ca se poate face o adaptare acceptabila utilizand butoanele de la Lodgy/Dokker.

post-4356-0-90086300-1471857464_thumb.jpg

 

 

La o prima vedere si tablourile de bord sunt cam la aceeasi dimensiune si au prinderile cam la fel.

post-4356-0-30853100-1471857649_thumb.jpg

post-4356-0-74592900-1471857654_thumb.jpg

 

Am posibilitatea sa fac aceasta incercare, dar totusi am deschis acest topic ca poate cineva inaintea mea facut aceasta modificare si sa nu "muncesc degeba" :ahappy: .

 

Mersi.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

OK, dar el intreaba de TdB. Asa ca-mi permit sa reproduc raspunsul tau de pe alt forum :

 

Electronica și instalația electrică la X52 e diferită față de X90, tot TdB e pe CAN. Fizic poate intră TdB nou în bordul de X90 Ph2, dar să mai și meargă(corect și complet) niciodată.
Editat de BlaueCorsa
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa utilizez TdB de ph2, ideea este sa se potriveasca TdB ph1 in plansa de bord de ph2. Cat despre butoanele de geamuri electrice, inchidere, etc., eu cred ca se poate adapta in vreun fel (prelungit fire, etc.), chiar daca este nevoie de utilizarea butoanelor originale.

Ideea este sa se potriveasca plansa de bord de la ph 2.

Editat de BobbyCio
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci:

-bordul de pe Ph2 intră pe Ph1, cu ceva chinuială

-TdB de ph1 intră în locul de pe bordul Ph2, nu stiu dacă parasolarul lui ph2 merge peste TdB ph1

-butoanele avarie/închidere de ph2 nu le vei putea folosi pe ph1 indiferent de kilometrii de cablu pe care îi vei pune, au alt principiu de funcțiorare impuls la ph2, semnal constant la ph1

 

Ca idee în Rusia pe Logan ph1 s-a pus artizanal bord Duster ph1 (care la ei seamănă cu bordul de ph2) - poze când pot

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


×
×
  • Creează nouă...