Sari la conținut

Problema Centura Centrală (Spate)


Postări Recomandate

Salutare,

Am o problemă cu centura centrală din spate.

Prinderea centurii nu funcționează.

Dispozitivul negru din stânga nu prinde centura. În momentul introducerii lamei centurii butonul negru intră puțin înăuntru și agață centura.

Ambele lame se pot prinde în prinzătorul din dreapta, cel roșu. În prinzatorul negru nu se prinde niciuna.

 

Ați întâlnit asta până acum?

 

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk

 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc!

Sunt sigur ca le-am băgat pe ambele în ambele.

Mai încerc încă odată și confirm

 

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk

 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca pe mijloc undeva ai doua prinderi, una rosie si una neagra. Poate ai una pe sub scaun. Daca nu te descurci, fac maiine o poza cu toate centurile clipsate. Vreau sa spun ca undeva sunt doua prinderi in acelasi loc, una neagra si una rosie!

Editat de CristiZ
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cea neagra este in dreapta pasagerului din stanga, langa cea care are butonul rosu care-i pentru pasagerul din stanga, si intra in ea doar capatul liber... (prima cum ii zice @t0rquemada)

 

Trimis de pe al meu P024 folosind Tapatalk

 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-a rezolvat!

Am toate prinderile pentru centuri la vedere si le folosesc in mod curent - zilnic as zice.

Am doi copii ce stau legati tot timpul in centuri.

A trebuit sa transport si al treilea copil si m-am trezit ca nu se agata centura in prinderea neagra. Nu clipsa nici cu urechea rosie si nici cu cea neagra.

in momentul respectiv am "rezolvat" trecand centura pe sub prinderea centurii din stanga si apoi clipsare peste abdomenul copilului in prinderea rosie din dreapta.

 

Dupa ce am intrebat si am primit confirmarea ca faceam ceea ce trebuie si-a dat seama si centura ca nu are scapare si a mers.

La intoarcere nu au mai fost probleme.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


×
×
  • Creează nouă...