Sari la conținut

Antifonare Aditionala Usi Duster (*cheder Adeziv)


Postări Recomandate

Daca nu imi ajung pentru ce vreau eu sa fac, mai dam comanda, te anunt! Au venit cam in 2 saptamani... E decent!

Incep si eu pe o parte, si vad cat imi ramane... Dar vreau sa vad si calitatea lor!

Alea 3M fake se lipesc super bine, doar ca e un challange sa dai jos plasticul ala rosu de pe adeziv... @Lupul stie! :))))

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 95
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Si pozele pt cine vrea sa isi faca mega-antifonare (*fara interior usi): Greutatea aditionala adaugata masinii e undeva la max 4 Kg overall.                       (*

Salut Dusteristi,   Una din imbunatatirile care le aveam in plan era sa reduc zgomotul exterior in masina. Deasemenea ma interesa si o solutie simpla care sa nu implice demontari complexe.   Intre

Când se reinventează roată, ai impresia că e nemaipoment. Ghinion, încă din 2014, la brazilieni e un cheder special ce blochează intrarea aerului în partea superioară a portierelor

Posted Images

Staiii.... - inainte sa te apuci, treci pe la Obor sa vezi pe unde am mers eu cu ele, ce s-a turtit la mine sau ce nu a avut contact, nu de alta dar sa nu testezi ca mine bucati mari pana se strica :) up to you

Editat de Cain
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 3 weeks later...

Usile se inchid foarte bine - nu trebuiesc impinse cu umarul. Daca ai masura distantele intre usi si stalpi - praguri( in unele cazuri mai mari de 1cm ) si daca ai potrivi marimea chederelor pe fiecare zona, ceea ce am facut, rezultatul este cel scontat = foarte bun. De altfel in primele zile(3-4) usile se inchid exact ca la un Duster nou. Chedere alese de mine si profilul lor, se porivesc foarte bine. Inainte de a lipi chederele, curatati foarte bine si degresati cu acetona. Banda dublu adeziv este 3M, se lipeste extrem de bine. Se poate cumpara, separat, tot de pe Aliexpres - daca doriti sa folositi alt cheder care are adezivul prost sau alte elemente decorative.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...