Jump to content

Parteneri forumduster.ro
- - - - -

Duster Masina Pentru Romani?

• This topic is locked This topic is locked
91 replies to this topic

#79 capone

capone

Addicted Duster Member

• Members
  • 757 posts
  • Duster PH2 Diesel 4x4 110cp

Posted 21 December 2016 - 02:43 PM

@kidu1979 :din pacate acest topic este deschis in acest scop. Daca nu iti place tema nu mai comenta. Sunt si alte topicuri.

Asta e tare:daca vrei sa nu iti ploua in masina atunci vrei masina custom...
Tu crezi ca Dacia in mod deliberat a proiectat masina ca sa ploua in ea? sau ca daca s-a zgarcit la cativa metri de fonomin a scos un super pret? vorbim de procese sixsigma, kanban si ploua in masina... come on...
Aceste lucruri se intampla din cauza unor mari ingineri...care au citit multe carti...

Edited by capone, 21 December 2016 - 02:50 PM.

#80 kidu79

kidu79

Land Cruiser ... d'ala vechi....

• Members
  • 224 posts
  • Nu posed Dacia Duster

Posted 21 December 2016 - 02:51 PM

imi place tema, tocmai de aia comentez aici...findca traiesc din chestia asta si stiu suficiente realitati si dedesubturi ale unui proces de design si productie ... suficient cat sa nu inghit orice comentariu rautacios <<< Eliminat comentariile rautacioase >>>

Edited by ToranagaSama, 21 December 2016 - 04:02 PM.
Updatat post si eliminat comentariile in plus

adBot

adBot
  • Dacia Duster diesel 4x4

forumduster.ro - pt pasionatii Dacia Duster

#81 capone

capone

Addicted Duster Member

• Members
  • 757 posts

Posted 21 December 2016 - 02:54 PM

Orice masina mi-as fi luat , orice marca ar fi fost as fi avut minime pretentii pe care le-am enumerat mai sus. Ei bine in acest caz sunt patologic!
Lucrezi cumva la Dacia? Ai un comportament de functionar la stat care sta cu ochii pe ceas...sa sparga usa..care imi spune de la ghiseu ca am comportament nerealist de la o masina.
De ce nu a pus Dacia o umbrela in masina? era mai simplu decat sixsigma ...

Ontopic: daca lucrezi la dacia , ai vazut pozele din prima postare? mai bine decat sa stai pe forum in timpul programului , te duci sa le zici sefilor tai sa puna cativa metri de fonomin si sa mai scumpeasca masina cu 50 de eur. Si uite asa iti iei si tu o prima de craciun...
Auzi la el: sixsigma...

Edited by capone, 21 December 2016 - 03:00 PM.

#82 kidu79

kidu79

• Members
  • 224 posts
  • Nu posed Dacia Duster

Posted 21 December 2016 - 02:57 PM

stii de ce nu s-a pus fonominul ala? nu din cauza inginerilor ... din cauza unor manageri care au de scos niste cote de profit la sfarsitul anului. Si ca sa faca asta, trebuie sa reduca costurile si sa vanda mai mult...si ca sa reduca costurile se taie orice considerat ca nu e critic, cum ar fi fonominul ala. si ca sa vanda mai mult trebuie sa vanda ieftin. trebuie sa vanda ieftin ca orice "cunoscator" sa-si poata lua Duster ...

nu ai idee cum se iau deciziile, mai ales la un produs ieftin unde ORICE cent in plus conteaza.. nu ai idee...

LE: am zis ce lucrez ...dar nu ai rabdare sau capacitate de a citi cap coada o post-are.

LLE: am vazut pozele de la prima post-are. Tu ai vazut discutiile cand a aparut Dusterul ca de ce e toba ruginita sau de ce rugineste? ... dupa ce s-au post-at niste poze cu tobe ruginite la Skoda noua in showroom, parca n-o mai fost asa aiurea toba de Duster.

Daca tot a avea acel fonomin este "o minima pretentie" ...ma repet...de ce ai cumparat Duster ?!?!

Edited by kidu79, 21 December 2016 - 03:04 PM.

#83 capone

capone

Addicted Duster Member

• Members
  • 757 posts

Posted 21 December 2016 - 03:31 PM

Cred ca acest topic se poate inchide cu concluzia : nu e bine sa criticati dacia.

Si mai cred ca aparitia unui alt forum duster ar da posibilitatea unira de a spune liber parerea intrucat acest forum cenzureaza opiniile pt a nu supara condurea firmei Dacia...
Pana la urma concurenta intre forumuri este un lucru benefic

#84 kidu79

kidu79

• Members
  • 224 posts
  • Nu posed Dacia Duster

Posted 21 December 2016 - 03:42 PM

Oare individul ala care o facut lista asta cu probleme la o masina ce trece binisor de 30000EUR ce "minime pretentii" are ?

ia uite e zice altul, romanas de-al nostru despre masina luata de noua din Norvegia... deci nu e facuta pentru Romania..

vrei sa-ti mai caut? sau si Mazda 6, la cei +30000 EUR cat costa are probleme de astea fiindca e facuta pentru romani?

Uite aci discutii pe forumul BMW: http://www.bmwclub.r...otoare-n47-20d/ Se rupe lant de distributie !!! Asta la un brand cu renume nu la ligheanul de Duster ... masina de +20000 EUR. Probabil si BMW-ul ala era facut special pentru romani

Uite tata aci articol ,totul transparent nimic ascuns: http://autonapoca.ro...-la-grupul-bmw/ probabil si acele motoare erau facute pentru Romania

E ultima mea post-are pe acest topic:
NU exista Dacia facuta pentru Romani si alta ptr Occident. Dacia e doar un model low cost unde scapari de calitate pot exista, fiindca pentru a obtine acel cost redus se fac anumite compromisuri (design, tehnologie, dotari, echipari,...). La orice marca se fac compromisuri si se pot livra si masini nasoale.
Chiar si la marcile mid-class sau premium POT exista scapari de calitate, vedeti pozele atasate.

Si mai ales NU EXISTA MASINA PERFECTA :smile: oricand, oricine poate baga de vina ceva unei masini...si cu siguranta cineva o va face... in cazul Dusterului, o face colegul @capone care are libertatea pe acest forum sa-si spuna parerea, dar nu are puterea sa admita ca pe subiectul asta are o parere gresita...daca n-ar fi el, ar fi altul

Attached Files

• Attached File  mzd.PNG   160.5K   39 downloads
  • Attached File  mzd2.PNG   80.95K   43 downloads

Edited by kidu79, 21 December 2016 - 04:06 PM.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Sponsori

Esti nou pe forum ? Click aici pt a te inregistra!

Don't speak Romanian? Select your lanugage from top right side! You may want also to register as a member, click here!