adailton

Resetare CB

12 posts in this topic

Salut,

Cine mai are asemenea problema? Se poate rezolva cumva in service?

Le spui, dar o sa iti bage textul cu "asa face toate" sau "am mers cu ea in test si nu s-a resetat. reveniti cand face". Daca vrei neaparat, sunt solutii, sau cel putin pe logan erau:)

am patit acelasi lucru: s-a resetat pe la 800+ litri consumati in timp ce masina mergea fara sa ating nici un buton. apoi a inceput sa numere in sens invers in contorul de km efectuati pentru calatoria activa :logik:

am resetat manual calculatorul de bord o singura data cand am cumparat masina :devil:

pare sa fie un defect in programul calculatorului :excl:

Si eu am observat resetarea CB-ului dupa aprox 2000km si asta dupa ce am refacut plinul, cred ca ii da cu virgula cand ai mai multi km efectutati de la resetarea initiala si schimbarea majora de nivel al conmbustibilului (rezervor de la gol la plin).

Va rog sa urmariti acesti 2 factori sa vedeti.

Pe parcursul a 3700 km CB-ul s-a resetat singur de 3 ori. De doua ori dupa alimentare si o data aiurea abia azi dimineata am vazut. S-a rezolvat la cineva problema?

nu s-a rezolvat problema si nu cred ca se va rezolva vreodata.

La mine se reseteaza CB-ul atunci cand stau pe loc ceva mai mult timp cu cheia pe accesorii si functioneaza radio-ul sau ramane cuplat ventilatorul. Am ajuns la concluzia ca se reseteaza CB-ul cand scade (probabil) voltajul in baterie.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.