tau888

Duster ... Overlimit

23 posts in this topic

Nici eu nu sunt intotdeauna adeptul preturilor mari, am comandat destul de mult de prin afara, inclusiv China, tocmai din aceste motive. Si sincer, si mie mi se pare excelenta oferta. Doar ca parca e prea bun pretul ca sa fie totul de cea mai buna calitate in cazul asta. Si la pregatirea de off-road, conteaza mult "build quality".

Oricum, descoperirea se poate demonstra ca fiind intradevar foarte buna pentru toti cei cu Duster.

Anvelopele sunt Continental CrossContact AT , se vede in poze profilul...

Troiul este Come Up 4500lb ... scrie pe fanta ptr plasma...

Ce mi se pare interesant, in pachetul "Overlimit" (~3000EUR+TVA) este ultima dotare: "Diff Lock for rear axle" .... restul sunt fite... scuturi, snorkel, actibilde pe lateral...c'mon...

Exista pachetul "Adventure" care nu are diff lock, in rest e ca la fel, si in general suficient...

Acum depinde si acel diff lock de care este, ca Mudster are acum 2 modele din Rusia. :)

Si la pregatirea de off-road, conteaza mult "build quality".

Mda, si eu sunt de parerea asta, doar ca iti zic din proprie experienta ca nu de fiecare data "dai un ban, dar stai in fata...".

Cateodata ai crede ca daca mergi pe optiunea cea mai costisitoare, vei beneficia si de cea mai buna calitate. Insa nu e cazul. #numaizicnimic

1 person likes this

Daca consideram ca doar banii definesc calitatea, nu imi luam Duster :)

Din ce gasesc pe net, pare a fi un troliu decent.

Edited by DonQuijote

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.