Sari la conținut

Inchidere / Deschidere Centralizata


Postări Recomandate

La generația 2 , se pot bloca toate ușile fără cheie astfel, cu toate ușile închise, se deschide ușa șoferului apoi se apasă și se ține apăsat butonul de închidere, după o secvență clasică blocare - deblocare, toate ușile se vor bloca și se aprinde indicatorul roșu de pe buton, coborâm, închidem ușa șoferului, probăm, voila toate ușile sunt blocate.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 21
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

E absolut normal, Duster Ph2 nu are inchidere centralizata actionata de cheia introdusa si rasucita in butucul de pe usa soferului.   P.S. Teoretic trebuia să ai 2 chei cu butoane.

La generația 2 , se pot bloca toate ușile fără cheie astfel, cu toate ușile închise, se deschide ușa șoferului apoi se apasă și se ține apăsat butonul de închidere, după o secvență clasică blocare - d

Posted Images

  • 10 months later...

Inevitabilul s-a produs, am pierdut cheia cu cu butoane in padure. Ce si cum si de ce nu mai conteaza.

Mi-au adus a doua cheie ( fara butoane ). Ca sa astup alarma am smuls firele de la goarna.

Dupa doua saptamini de chin de ieri functioneaza ca de nou.

Costuri: Cheie noua RF - 543,94 lei, OG Set cheie ( cuplat cheie cu masina ) - 49,91 lei, Lucrari electrician 124,78 lei ( bibilit si relegat goarna ).

 

Pe viitor trebuie sa ma documentez daca si cum se poate opri alarma.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alarma ar trebui sa aiba un buton valet, ascuns pe undeva sau pus la vedere, depinde de montatorul alarmei. Acel buton este setat ca la un nr de apasari sa dezactiveze alarma. Daca nu este setat atunci la o singura apasare alarma se dezactiveaza. Trebuie intrebat montatorul alarmei de acel buton.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Montatorul este undeva prin Anglia.

Io am fosr cascat ca nu am intrebat cind am luat masina din stoc. Dar atunci aveam alte ginduri....

Oricum il voi Ancheta pe electrician la urmatoarea vizita la service.

Domnia si prostia se platesc!

Editat de ISZY56
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@ISZY acuma tu ai 2 chei fara butoane? sau ti-au facut cheie noua cu butoane?

Folosesti telecomanda alarmei pentru a descuia / incuia usile (adica alarma are si modul de inchidere centralizata)?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...