Killer82

Clișee Și Prejudecăți Românești

64 posts in this topic

Daca le-ar scadea la pretul initial ar fi bine.

Dar se face asa : produsul costa 10 lei, inainte de BF este crescut la 14 lei, iar dupa "marea reducere" de BF costa 12 lei.

Eeeee, pai sa tot cumperi, nu?

1 person likes this

Eu am auzit ca, pe vremuri, Carpati-ul ce il cumparai pe sub mana la usa fabricii erau cele mai bune, cele din magazin erau de alta calitate si probabil si contrafacute.

La tigari era cu dichis... ca erau mai multe fabrici :) cunoscatorii stiau sa ceara de Sf Gheorghe ;) dar tot iti trebuia "o pila" la magazin / aprovizionare...

In fine...

Adevarul e ca ma simt cam fraier ca am luat Dusterul nou din RO... pai puteam la banii aia sa iau un Duster second din Germania... de export nene!...

Cum se zice... "dai un ban, da' stai în față"...

2 people like this

Adevarul e ca ma simt cam fraier ca am luat Dusterul nou din RO... pai puteam la banii aia sa iau un Duster second din Germania... de export nene!...

Cum se zice... "dai un ban, da' stai în față"...

Măcar știi că s-a bășit un neamț în ea, nu un român. :)

5 people like this

Măcar știi că s-a bășit un neamț în ea, nu un român. :)

Esti dus... irecuperabil! :D:D:D:D

Acest comentariu postat la un articol de pe un site romanesc,este exemplul suprem!!!

"Am un Mercedes C220 CDI din 2000. Are navigatie, xenon si tot ce are o masina noua . Are 220000km. merge si arata impecabil, consum sub 5%, dar am platit 9000 lei taxa. Crede cineva din cei care sustin ca intra in tara numai harburi? Crede cineva ca ar fi trebuit sa iau un Logan nou, indiferent de tip, un Duster, pe care dupa cinci ani il dai la "rabla"? . Sau un logan cu trei cilindri bun de dus bunica duminica la biserica ( ea e cam surda si nu aude zgomotul dinauntru!) ? Hai sa mergem pe autostrada, sa vedem ce poate fiecare... Distributie cu lant, cheltuieli minore : placute, filtre, curea si, gata . Apropos, l-am cumparat din Germania cu 4000 , si nu platesc rate ca la un Logan, de se duce dracului pretul . Cauciucuri cu jante de aliaj de o mare frumusete, cauciucuri de iarna, toate cu 3 ani vechime...."

2 people like this

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.