Jump to content

Parteneri forumduster.ro
- - - - -

Filtru Sport K&r Duster

• This topic is locked This topic is locked
17 replies to this topic

#13 laptiucu

laptiucu

Duster Member

• Members
  • 201 posts
  • Duster PH1 Diesel 4x4 110cp

Posted 12 April 2016 - 12:45 PM

Il bagati intr-o carcasa de plastic si nu are treaba cu praful (vezi poza atasata ca exemplu). Plus spalarea/ungerea periodica.

Attached Files

#14 huskyuk

huskyuk

Ex-Dusterist

• Members
  • 795 posts
  • Nu posed Dacia Duster

Posted 12 April 2016 - 01:01 PM

View Postlaptiucu, on 12 April 2016 - 12:45 PM, said:

Il bagati intr-o carcasa de plastic si nu are treaba cu praful (vezi poza atasata ca exemplu). Plus spalarea/ungerea periodica.
Carcasa aia nu pare decat sa gatuie fluxul de aer.
Calitatea majora a filtrului conic este ca trage aer din toate directiile, si il constituie intr-un singur filon care intra in motor.
Daca ii pui capacul ala, e aceeasi poveste la ca filtrul normal.

In plus, NU te sfatuiesc sa pui asa ceva pe masina! (Ce vad eu in poza...) - Filtrul ala costa fix 2.24 euro
-> http://www.fk-shop.d...filter-Einsatz/
pe cand pe K&N, BMC sau Pipercross dai peste 60euro si ai o garantie si o traditie a producatorului.
Cu niste anvelope pe care ai dat 35 lei/set de noi ai merge in siguranta?
Dar niste placute de frana de 12 lei ti-ai monta??

Daca tie iti place siguranta, si motorului ii place la fel! ;)

adBot

adBot
  • Dacia Duster diesel 4x4

forumduster.ro - pt pasionatii Dacia Duster

#15 laptiucu

laptiucu

Duster Member

• Members
  • 201 posts

Posted 12 April 2016 - 01:39 PM

Colegu, filtrul din poza e de Vitara. Am pus poza doar pentru a intelege noi despre ce carcasa de plastic ma refer. Eu am si voi ramane la filtrul original in capacul motor.

Daca ar fi sa pun filtru sport eu as pune tot K&N, BMC la care as lua si o carcasa de plastic. La iesirile ocazionale prin praf as umbla cu carcasa pusa, pe asfalt gen oras/exterior/autostrada/etc as circula fara carcasa de plastic.

P.S. Pe Vitara aspirata de 80 cp, nu se simte diferenta in mers daca filtrul e cu sau fara carcasa respectiva.

#16 huskyuk

huskyuk

Ex-Dusterist

• Members
  • 795 posts
  • Nu posed Dacia Duster

Posted 16 August 2016 - 03:46 PM

Se vinde filtrul din primele posturi impreuna cu KIT-ul de Recharge (Kit-ul mai are vreo 3-4 recharge-uri). (Filtrul a fost 280 LEI nou + 60 LEI kit-ul de recharge)
Nu vreau sa vorbesc prostii, dar sigur mai am si factura si garantia la el.. Pot confirma si garanta ca filtrul e ok, nu trece ABSOLUT nicio impuritate prin el daca este reincarcat corect!

Pret: 180 LEI

In Bucuresti se asigura si montajul gratuit (daca se doreste)! (*La 1.5 dCI - PH1 pentru ca asta am eu, si stiu cum, pe alte motoare nu fac experimente.. Eventual asist cu pareri si scule).
Ca sa nu existe indoieli, il vand pentru ca a inceput sa ma oboseasca sunetul motorului cu el montat. Trebuie sa dau muzica taricel ca sa nu mai aud motorul... E frumos sa auzi motorul vruum vrum si turbina fass fass langa tine acolo, dar uneori e obositor...
S-ar putea sa-mi fie dor de el in unele momente, dar poate exista cineva cu un spirit sportiv mai pronuntat decat al meu...

#17 Caphonne

Caphonne

Duster Member

• Members
  • 228 posts
  • Imi doresc un Duster

Posted 19 August 2016 - 03:41 PM

Eu l-as vedea montat un pic mai in fata spre grila astfel incat sa traga aer mai rece....parerea mea.

#18 danielcojocar

danielcojocar

Dusterist + Rulotist

• Members
  • 3,431 posts

Posted 19 August 2016 - 04:07 PM

Si apa... tot mai repede... ;)

Trimis de pe al meu P024 folosind Tapatalk

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Sponsori

Esti nou pe forum ? Click aici pt a te inregistra!

Don't speak Romanian? Select your lanugage from top right side! You may want also to register as a member, click here!