huskyuk

Filtru Sport K&r Duster

18 posts in this topic

De unde l-ai luat? Am avut si eu unul pe o alta masina si mi-a placut. Parca as pune si pe asta...

Caluti cacalutii, dar cum sta la capitolul 'filtrare particule (fine)'? Mai ales pt cei care merg destul de mult pe langa asfalt.

Din cate am citit la un moment dat, nu e alegerea cea mai fericita pt off-road.

O mica recomandare,

am 2 vecini iubitori de rallycar-uri,

i-am intrebat acum 3-4 ani cum sta treaba cu aceste filtre, mi-au spus ca sunt ok dar trebuie ferite de praf intens.

Adica, daca faci un off-road prafuitor in coloana, este indicat sa fi primul, nu ultimul din coloana.

1 person likes this

Din ce am citit sunt ok si la off-road cu prafaraie, atata timp cat sunt curatate corespunzator dupa, si uleiate bine inainte.

Argumente negative pentru filtrul sport nu prea am gasit, si am cautat ceva... De aia am si optat pentru varianta asta...

In schimb am citit ca sunt multe copii, chinezarii sau variatiuni pe tema, si ca sa mergi linistit trebuie sa iei ceva de calitate original.

Asa ca am ales K&N care au ceva traditie pe piata, m-am uitat pe site-ul lor oficial la distribuitori autorizati si am dat de baietii astia din TM. (asta, ca sa nu dau banii pe vreo chinezarie).

Pana acuma, merge brici!

1 person likes this

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.