Jump to content

Parteneri forumduster.ro
- - - - -

'16 Duster 1,2 Tce 4X4 Laureate

• Please log in to reply
147 replies to this topic

#1 Stef13

Stef13

Duster Member

• Members
  • 235 posts
  • Duster PH2 Benzina 1.2 TCe 4x4 125cp

Posted 27 March 2016 - 10:35 AM

Va salut si bine v-am gasit!
Cu permisiunea voastra, incerc sa ma integrez si eu in comunitatea posesorilor de Duster :)

Joia trecuta, dupa cateva zile si nopti de studiu pe internet si un drivetest cu 1.5 dci (singurul pe care-l aveau), am luat decizia sa cumpar un Duster 4x4 cu motor 1.2 TCE, echipare Laureate. Am avut norocul sa gasesc un exemplar aflat in stocul fabricii, culoare alb glacier, exact cum imi doream. Suplimentar, masina mai are senzori de parcare, scaune fata incalzite si navigatie.
Ieri, sambata, masina ajunsese deja in curtea dealerului. Am studiat-o, ba chiar am condus-o un pic pe-acolo, apoi am achitat diferenta la avans iar maine, luni ar trebui s-o iau acasa :)
Am avut un pic de emotii legate de motor fiindca l-am ales doar din citite si auzite, insa m-am linistit imediat ce l-am simtit cum se misca. Pare mai rafinat decat 1,2 TSI-ul de pe Polo si destul de vioi pe caroseria Dusterului. Mai multe detalii insa dupa ce-l vad cum se comporta la drum..

Deocamdata acestea sunt primele poze cu masina, facute ieri in curtea dealerului:

Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image

Cat de curand intentionez sa-i montez aparatori negre deasupra aripilor si pe portiere, precum si folie pe geamuri.

S-aveti parte de drumuri bune si s-auzim numai de bine!

Edited by Stef13, 27 March 2016 - 10:36 AM.

#2 MAK

MAK

Expert***

• Members
  • 592 posts

Posted 27 March 2016 - 10:41 AM

Stefan daca doresti poti achizitiona acele protectii la 850 ron de la userul Planetara.Daca te uiti pe net acestea costa cam 1300 ron.Pretul de 850 l am primit prin februarie.Trebuie vazut daca mai este valabil.Sa o stapaniti sanatosi!

Edited by Micutzu666, 27 March 2016 - 10:42 AM.

adBot

adBot
  • Dacia Duster diesel 4x4

forumduster.ro - pt pasionatii Dacia Duster

#3 Stef13

Stef13

Duster Member

• Members
  • 235 posts

Posted 27 March 2016 - 10:49 AM

Okay, mersi frumos pentru indiciu, Victor. Oricum, nu vroiam sa ma arunc orbeste pe oferta reprezentantei.

Ieri am facut si asigurarea RCA la Groupama.

Edited by Stef13, 27 March 2016 - 10:57 AM.

#4 MAK

MAK

Expert***

• Members
  • 592 posts

Posted 27 March 2016 - 11:00 AM

http://piese-origine...rt-DACIA?page=4
Cred ca aici sunt preturi similare celor din reprezentanta,dar te lamuresti de preturi.Fa un efort si monteaza si camera video :D
Ce pret ai la Rca?

Edited by Micutzu666, 27 March 2016 - 11:00 AM.

#5 Stef13

Stef13

Duster Member

• Members
  • 235 posts

Posted 27 March 2016 - 11:15 AM

La RCA am platit 600 lei cu B0, c-asa-i la noi gandit sistemul, nu conteaza ca pe alte masini am B10 sau B12.

Camera video avea masina cu care am facut drivetestul. Am facut o parcare cu spatele uitandu-ma pe ecran (care stie toata lumea cat de jos este) si am pus masina stramb :) Nu m-a convins gadgetul. Cand parchez, eu tre sa ma uit in oglinzi ca sa vad ce-i in jurul meu si tre si sa stau cu urechea ciulita la sunetul senzorilor, altfel nu ma simt in siguranta.

#6 RBH

RBH

Duster Starter

• Members
  • 9 posts

Posted 27 March 2016 - 11:46 AM

Sa-l folosesti sanatos! Al meu are camera pt ca personal nu-mi plac senzorii. La mai putin de 30 cm tipa continuu. Dureaza putin sa te obisnuiesti cu camera pentru este montata lateral de centrul masinii. Un avantaj al camerei este ca poti vedea "dupa colt", adica cand iesi dintr-o parcare vezi ce vine pe banda mult mai devreme decat ai vedea cu ochii. Am pus-o ca optional deci a fost montata de dealer si depinde de ei cu o aseaza. Cei de la noi au luatbla demontat dusterul orange sa vada montajul exact, pt ca e prima camera pe care o monteaza.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Sponsori

Esti nou pe forum ? Click aici pt a te inregistra!

Don't speak Romanian? Select your lanugage from top right side! You may want also to register as a member, click here!