Jump to content

Parteneri forumduster.ro

Trasee Langa Iasi

• Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 BlaueCorsa

BlaueCorsa

Dedicated Duster Member

• Members
  • 281 posts
  • Duster PH1 Benzina 4x4 1.6 16v 105cp

Posted 20 March 2016 - 09:10 AM

Avand in vedere ca n-am gasit prea multe detalii despre subiect, as propune sa avem un topic unde sa descriem traseele facute pe langa oras.

De exemplu, ieri am mers pe o ruta pe care o mai facusem partial cu bicicleta (nu e offroad, se poate face si cu un Logan, dar mie mi-a placut):

Iasi - Barnova - drum forestier - DJ 247 - Dobrovat - drum forestier - balon meteo - Poiana cu Cetate - Iasi

#2 CristiZ

CristiZ

Addicted Duster Member

• Members
  • 905 posts
  • Duster PH2 Diesel 4x4 110cp

Posted 16 September 2016 - 05:35 PM

Salut. Ma ajuta cineva cu un traseu pe langa Durau, va rog? Evident, pentru Duster 4x4. Exista asa ceva in zona? Multumesc!

adBot

adBot
  • Dacia Duster diesel 4x4

forumduster.ro - pt pasionatii Dacia Duster

#3 fnicolau

fnicolau

Ultras Duster Member

• Members
  • 1,361 posts
  • Duster PH1 Diesel 4x4 110cp

Posted 16 September 2016 - 06:16 PM

Poti incerca forestierul care trece pe langa lacul Izvorul Muntelui, pe partea dinspre Durau.

#4 Sandel

Sandel

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 67 posts
  • Imi doresc un Duster

Posted 17 November 2016 - 09:20 PM

Din pacate mi-am dat seama cam cum stau lucrurile pe aici in privinta intalnirilor si a traseelor.
Fiecare are problemele lui si obligatiile lui, o sincronizare cat decat nu poate avea loc decat accidental, pentru o poza de grup si cel mult 5 masini.
Colegul BlaueCorsa s-a straduit dupa cum se poate vedea si in posari, dar lupta este in van.
Nu ne ramane decat sa facem individual, trasee frumoase cand ne tuna sau ne vine pe chelie, apoi sa punem poze ca sa moara altii de ciuda.
Doar asa dle BlueCorsa le vom trezi si altora spiritul de aventura.

Drumul "Baltagului" facut de Vitoria Lipan.
Dupa ce am iesit din salbaticie am luat pranzul la Farcasa.

Attached Files

#5 CristianDuster

CristianDuster

Duster Member

• Members
  • 164 posts

Posted 19 November 2016 - 02:00 PM

Vad ca esti din Iasi !Iarna trecuta,trecand prin Iasi, am fost in Basarabia la socrii si asa am avut ocazia sa testez Dusterul pe zapada de aprox 30 cm pe un drum necuratat.Locuiesti intr-o zona in care te avantajaza si clima ,ninge mai abundent decat la Bucuresti,si relieful,e o zona deluroasa.Trebuie doar sa profiti de avantaj cat mai des posibil.Mie imi place mai mult pe zapada si in zone greu accesibile.Greu accesibile insemnand ca nu pot ajunge cu Loganul,in siguranta.

#6 CristianDuster

CristianDuster

Duster Member

• Members
  • 164 posts

Posted 19 November 2016 - 03:08 PM

Ia mai uite Sandele aici ,si poti sa intelegi de ce-mi place Dusterul iarna si mai ales 4x4! https://youtu.be/KhJEJVcq4LY

Edited by CristianDuster, 19 November 2016 - 03:09 PM.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Sponsori

Esti nou pe forum ? Click aici pt a te inregistra!

Don't speak Romanian? Select your lanugage from top right side! You may want also to register as a member, click here!