luciango

Ieseala Scurta Duminica 28 Februarie

14 posts in this topic

Ne-am gandit sa facem o ieseala scurta la poligonul de langa Comana/Mihai Bravu.

Pana cum suntem 2 eu si @DenisB. Pentru cine este interesat ne intalnim Duminica la statia Mol (aici) de pe Giurgiului la ora 11:00.

Edited by luciango

Salut, ati mai fost, cunoasteti zona, se poate intra in fostul poligon?

Am fost eu de 2 ori "in recunoastere". Este accesibil poligonul, nu sunt garduri sau alte d'astea. E defapt un mare camp cu ceva movile facute de obuzele explodate.

Acuma nu am vazut nici un fel de semn de interzis la camp efectiv, doar gardul unitatii militare, dar si ala arata intr-un mod jalnic. Si sunt ceva carari pe acolo, semn ca trec masini (carute).

Cat despre gaurile de pe poligon par facute de obuze si unele sunt suficient de mari sa treci prin ele cu Dusterica.....sau sa ramai in ele :)

Am vrut si eu sa fac o plimbare in zona dar nu am apucat, am ceva treaba altfel ma prezentam si eu.

Eh...alta data poate. Oricum Lucian si cu mine planuim sa incercam si troliile manuale pentru o recuperare "din groapa". Iar pt ca suntem 2, avem si plan de rezerva: ne tragem unul pe altul in caz ca nu ne iese ;)

Edited by DenisB