Sari la conținut

Lanturi antiderapante pentru Duster


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 61
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Am luat 2 perechi de lanturi: - Clack and Go SUV - Thule CS-10. Astazi am testat Thule (le-am pus pe fata), si la o prima impresie sunt f ok. Sunt intr-o zona de munte (ma rog de deal) in apropiere

Dacă folosești dimensiuni standard la cauciucuri, merg cele de 12mm. Eu așa am 1 rand de lanțuri, dar nu Thule.   Tapatalk    

Le recomand pe astea - merg atat pe jante de 16 cat si pe jante de 17, mai ales dimensiunile omologate pentru orice versiune de Duster - Veriga Stop&Go SG-120  

Posted Images

Ceva in genul celor postate de daniel am avut eu pe logan si la a 2-a purtare s-a rupt unul dintre ele cand am fortat putin o urcare si-au muscat din asfaltul de sub stratul de zapada :)

Ce e drept in cele 2 ocazii in care am apucat sa merg cu ele pana sa se rupa s-au comportat excelent(ceea ce face orice lant de altfel) in nametii prin care am circulat.

Sper sa nu ai ghinionul pe care l-am avut eu cu ale mele.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ceva in genul celor postate de daniel am avut eu pe logan si la a 2-a purtare s-a rupt unul dintre ele cand am fortat putin o urcare si-au muscat din asfaltul de sub stratul de zapada :)

Ce e drept in cele 2 ocazii in care am apucat sa merg cu ele pana sa se rupa s-au comportat excelent(ceea ce face orice lant de altfel) in nametii prin care am circulat.

Sper sa nu ai ghinionul pe care l-am avut eu cu ale mele.

Sper si eu sa n-am ginionul asta... ca daca am, atunci tre' sa ma-ntorc la alea prapadite.

Acum, daca astea de atatia bani s-au rupt la a doua utilizare... Eu am folosit lanturi de 45 Ron pe duster si dupa 3 utilizari inca nu s-au rupt... siuna din utilizari a fost spre lacul Vulturilor iar a doua utilizare a fost intre Rau Sadului si Paltinis... Adica, au fost folosite la GREU!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aprox 450 Ron, cele pentru 4X4

 

Hmmm, raman la ale mele atunci :) Sunt la fel, cu exceptia sistemului de prindere care e clasic. Am niste RoGrup-uri, dar sunt pt 4x4, ceva mai tapene decat alea de Logan, si au cutia mai mare. :) Folosite pe gheata la Posesti cu Chinezul si pe coborarea de la Rau Sadului.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 1 month later...

daca tot a venit iarna e timpul sa folosim lanțurile antiderapante, mai ales ca zapada din spatele blocurilor este de juma` de metru.......

as dori să știu dacă a utilizat cineva lanțurile ce mod de tracțiune a folosit ?

la cartea tehnica spune ca este bine sa folosim lanțurile pe toate cele patru roti, iar dacă nu, atunci pe cele din față.

dar dacă folosim lanțurile numai pe roțile din față, care este tracțiunea utilă de folosit ?

numai pe rotile din față sau pe toate cele patru, adică 2WD, AUTO sau LOCK ?

ce experiențe ați avut cu lanțurile antiderapante ?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...