vsebas

Echipament Pentru Off Road ( De Avut In Masina La Iesiri )

165 posts in this topic

OFF TOPIC:

In Romania este interzis sa tractezi (cu sufa sau bara) si punct!

ON TOPIC:

La toata lista pusa acolo... vreti dotare mai multa decat o masina de EXTREM din campionatul de Off.

Din experienta mea, un troliu (eventual portabil de 2 t), o rola de dublaj, vre-o doua sufe (una ar fi buna sa fie cinetica), doi ocheti si un cric gonflabil e cam suficient.

Nu cred ca vre-unul o sa-si bage masinuta asta intr-un atat de mare chin incat sa fie nevoie de toate cele.

Multe necesitati se pot inventa si din materialele furnizate de padure...

A... si era sa uit: o pereche de bocanci seriosi si o pereche de parazapezi.

Daniel, sunt de acord ca lista e cam... extinsa, dar, daca intr-o coloana de 5 masini, reusim sa avem lista aia, poate mai putin ancora si rampele, eu zic ca e bine. Noi (eu) suntem amatori, nu avem experienta pilotilor 4x4Everyone de ex. , si nici masinile preparate cu suspensii tari si inalte si nici cauciucuri ( nici macar AT), asa ca lanturile ajuta.

Daca te incumeti sa mergi singur ( CEEA CE, EU CATEGORIG NU RECOMAND!!) ancora te poate ajuta la tandem cu un troliu. Rampele iarasi te pot scoate in situatia cand esti singur.

Multe echipamente ( ca si Dusterul de altfel) suplinesc lipsa noastra de experienta si previziune a ceea ce poate fi in traseu. Prefer sa car echipament cu mine degeaba, decat sa nu-l am.

Eu am doua pareri despre el:

• il gasesti si mai ieftin (350-400 lei)
  • e bun in loc de nimic, dar sa nu te gandesti ca esti ok daca il ai. Uite o troliere cu el

.... parca modelul asta luasera niste colegi. Pareri?

Eu... Si inca nu-i asa de "fortos". Al meu e numa' de 2 to.

Suficient pentru ceea ce doresc si fac eu, cu masina asta!

Edited by danielcojocar
1 person likes this

Uite o troliere cu el

Cu o rola de dublaj scotea Jimny-ul de-acolo fara problema

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.