Sari la conținut

Proaspat Proprietar Duster 1.5 Dci 4X2 Laureate Gris Platine


Postări Recomandate

Salutare colegi , din 29 ianuarie am intrat si eu in randul dusteristilor , o masina pe care mi-o doream inca de la lansare .

Am vandut GOLFUL 6 dupa un an si jumatate de dezamagire din cauza problemelor tehnice aparute la un numar foarte mic

de km zic eu 88.000 , incepand cu scurgeri de ulei pe la capacul de culbutori si continuind cu EGR defect , oferta de reparatie de la dealer

fiind de 2800 ron ...ma rog . sper ca dusterul sa fie o masina mai fiabila , in trecut am avut un mcv cumparat de nou in 2007 ,

si am umblat 91000 km fara probleme majore . stiam ce inseamna dacia in general , vorbesc de confort dar un lucru ma deranjeaza

cel mai mult la duster si anume scaunele fata ..la fel ca la mcv se misca inainte inapoi , e enervant rau , nu mai vorbesc de confort ma rog .

cred ca nu era un capat de tara daca majorau pretul masini cu 50 euro si puneau alte scaune , daca alta solutie nu exista .

alta problema ce am observat este legat de apa sub presul dreapta spate , sper ca se poate rezolva in garantie masina inplineste 2 ani in mai .

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 101
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Zile cu activitate crescuta

Top participanti la discutie

Postari populare

Azi 18 iunie este o zii mai speciala pt dusterul meu.Am trecut de 40.000 de km si am montat folii pe geamurile spate de 15 % . Aproape am uitat ca becurile h7 din fabrica au fost inlocuite cu Osram ni

A venit masina.. ce va pot spune dupa nici 100 km ca este total alta masina fata de vechea generatie.. este Duster 2 nu facelift si ph3  dupa parerea mea.. cu ph2 am umblat 2 ani si 30.000 k

poze de la I.N.D 11 Giroc..

Posted Images

Bine ai venit pe forum ! Sa o stapanesti sanatos si fara probleme!

Despre micile probleme am citit pe acest forum ca au rezolvare si se fac in garantie. La tine in Cluj la Dacia Service Feleac sau asa ceva.

Scaunul va fi probabil un pic strans la suruburi dar va reveni la miscarea aia enervanta e boala la toata gama de la logan incoace. Apa de la usa spate are o rezaolvare scrisa undeva pe forum si parca si un service a rezolvat in garantie insa in Bucuresti era user-ul.

Bafta!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa o stapanesti sanatos si sa nu ai probleme cu ea.

 

Edit: restul postului era pentru alt topic, asadar am editat :)

Editat de klaus
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos , maine am programare la service pt revizie . Masina are 35000 km dar a trecut un an de la ultima revizie . Sunt curios cat va costa , un pret aproximativ este de 800 ron .

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...