Sari la conținut

Tutorial - Protectie De Iarna Pt Radiator - Sub Numar


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 19
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Zile cu activitate crescuta

Top participanti la discutie

Postari populare

Am incercat sa fac o schita / sablon cat mai intuitiv pt colegii care ar vrea sa isi confectioneze singuri o protectie de radiator pt iarna. E bazata pe un contur al unei piese dedicate ce se poate a

Cu multumiri pentru informatiile postate de colegi, voi aduga si eu cateva mentiuni pentru punerea in practica a acestei protectii pe care am facut-o ieri si arata asa     Si sa incepem cu incepu

Am atasat in format vectorial, plus export in PDF si PNG o schita facuta pe genunchi dupa explicatiile lui @Killer82. Poate ii foloseste cuiva.   Protectie Duster.zipProtectie Duster.pdf

Posted Images

Intre timp mi-am facut si eu una din fibra de sticla, insa nu asa "complicata" :). Eu am masurat 90cm/81cm (latura lunga/scurta) si 17.5cm inaltimea, am rotunjit la colturi, si am prins cu coliere de plastic. E un material ceva mai moale, cred ca o sa pun inca niste coliere ca sa stea mai bine. Maine incerc sa fac poze.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fanta din protectie de care amiteai cred ca este totusi pentru o admisie minima al aerului in partea inferioara a radiatorului. Daca s-ar fi blocat de tot acel flux de aer, cred ca nu ar fi fost OK. Pentru cei cu ornamentul de plastic argintiu, precizez ca nu se muleaza perfect aceasta protectie. Am observat cand l-am montat, iar peste 2-3 luni cand il voi da jos, cred ca am sa-l decupez cei cativa mm care deranjeaza

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dom' inginer, esti tare :)

Din (ne)fericire doar analist programator, ca nu am fost admis la Poli la Cluj...

 

Un pic la subiect, sunt f de acord cu ce zice @bmcpst dupa cum am scris si la disclaimer :)

 

@ambvision, aia probabil e varianta cea mai simpla, cu carton si foarfeca.

Editat de Killer82
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...