BlaueCorsa

Bfg Urban Terrain T/a

59 posts in this topic

In specificatiile AT-urilor vei vedea precizat cam 70% asfalt sau peste, nu le incurca cu MT-urile. Daca vrei un set doar de off, ia MT, nu are rost sa incalti AT-uri doar in off.

in specificatiile de la BFG AT e proportie 50-50, la MT e 80-20 parca...

Scuze, Insa Turbo Dakar sunt MT-uri, am confundat cu AT-urile lor.

1 person likes this

nu-i bai ! sunt curios de ce raspunsuri va primi omul :

OK... ce MT-uri mai de buget as putea lua in calcul?

si eu sunt interesat de achizitionarea unui set suplimentar, doar pentru pescuit si escapade la padure...

Pai, din ce a spus @fnicolau inteleg ca Insa Turbo Dakar ar fi o optiune.

Ar fi o optiune, dar sunt resapate si cam grele cauciucurile de la Insa. Mai pomenea cineva pe aici de Maxxis, ar mai fi si Federal Couragia (nu mai stiu exact care era domensiunea care se potrivea pe Duster, parca 205/80R16, dar nu sunt sigur). Pentru MT-urile BfG, din ce am mai citit, trebuie modelate carenajele.

Poate apar si oameni mai priceputi in MT-uri sa-si dea cu parerea.

MT-urile de calitate sunt scumpe, pentru ca deja intram la categoria de anvelope de performanta. La fel cum Toyo Proxes sau Yokohama AVS sunt anvelope performance pentru strada/circuit si costa o caruta de bani, la fel sunt si MT-urile pentru off-road.

Pentru o masina care e destinata expeditiilor sau concursurilor (80-90%off, 20-10%on), merita achizitia unor MT-uri in mintile lor.

Pentru un Duster care serveste de cateva ori pe an pescuit sau escapade la padure, cred ca un set de Insa Dakar, chiar si SH, sunt arhisuficiente.

1 person likes this

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.