Sari la conținut

Postări Recomandate

Traseu Timisoara - > Trei Ape, facut vara in iulie.

Timisoara - Mosnita Noua- Cheveres - Vucova- Nitchidorf -Cadar-Ersig-Vermes-Valea Pai- Duleu-Farliug-Ezeris-Soceni-Tarnova-Secu-Breazova-Valiug-Prislop-Garana-Vf. Cuca Macaii - Brebu Nou - Trei Ape.

In zona Cadar-Ersig-Vermes e posibil sa nu putem trece prin padure ca e privata si are bariera. Este varianta de ocolire (asfalt) Nitchidorf-Izgar-Vermes.

Pana la Tarnova nu sunt probleme, de la Tarnova spre Secu si Valiug pot fi sleauri si noroaie si chiar zapada. In zona se mai exploateaza lemn asa ca urme de tractoare vor fi.

Traseul l-am facut doar o data in luna decembrie inainte de ninsori si in rest de mai multe ori vara. Vara nu am cuplat 4x4 ca nu e nevoie. In decembrie a fost nevoie la niste sleauri cu noroi si la urcare pe Vf. Cuca.

 

post-3261-0-23195300-1450346100_thumb.png

 

Tm mosnita Cadar Ersig Vermes Valea Pai secu valiug prislop 3ape.zip

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 64
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Cateva poze de la iesire:  

Si am facut-o si pe asta. Traseul superb, vremea de asemenea. De la Valiug a trebuit sa facem stanga imprejur, am dat de o bariera, dar ulterior am avut norocul sa ne intalnim cu un domn de la ocolul

Cateva poze de la iesirea spre Vf. Pades:  

Posted Images

Daca mergeti pe traseu in 27 s-ar putea sa apar si eu. Fiind o zi speciala pt mine vreau ca in aceeasi zi sa ma dau cu sania in zona Semenic sau Valiug si apoi sa ma intorc la Herculane sa fac o baie fierbinte in aer liber, iar seara sa mananc o ceafa la gratar cu must productie proprie! Asadar in zona 3 Ape Valiug Semenic putem sa ne vedem. Sper sa ma ajute si vremea cu ceva zapada.

 

Trimis de pe al meu Philips I908 folosind Tapatalk

 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Banui ca vi prin Slatina Timis-> Brebu nou ->3 ape-> Semenic.

La Brebu si 3 ape nu e suficienta zapada si pe Semenic poate de o sanie chinuita, dar ceata e din belsug:

 

post-3261-0-20272300-1450443801_thumb.png

 

Poate pana in 27 se mai aduna ceva daca ninge.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Propun o iesire in 27 decembrie spre secu garana semenic. Traseul e intr-un post anterior pe acest topic.

Ne grupam in 27 dec. dimineata la ora 10.30 la Lidl langa AEM. Statii radio ar fi tare bune CB sau PMR (chiar de alea ieftine care sunt amabalate 2 la pachet la mediagalaxy, altex , metro, etc). Eu o sa am CB ul si 2 PMR, vedem cati suntem.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...