Sari la conținut

[Tutorial] Remediere Problema Claxon - Bloc De Lumini


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 35
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Salut,   Am observat la un moment dat ca nu mai functioneaza claxonul. Initial m-am gandit ca este de la goarna, dar pe urma am observat ca functiona daca aveam semnalul dreapta pus, deci problema v

Atasez din nou pozele  

Salut Problema la mine a aparut ( am observat eu ) de vreo trei zile. Cu pozitia aprinsa claxonul nu mai functioneaza. Am citit un tutorial de la Logan si am trecut la treaba, banuind ca e vorba de

Posted Images

Multumesc ! Sper sa fie de ajutor. A fost usor de rezolvat. Cand inca nu stiam daca e de la goarna sau de la blocul de lumini, am sunat la mecanicul meu care mi-a recomandat un electrician si mi-a spus ca imi ia 100 ron sa repare blocul daca e defect :)

Editat de yoyoandrei2000
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa arata reparatia:post-4268-0-96250800-1448217840_thumb.jpg

 

Am pus Poxipol pe camasa firelor de jur imprejur ca sa nu se mai rupa din cauza miscarii si sa nu forteze in partea dezizolata de deasupra lipiturii.

 

@t0rquemada : De ce ar ceda din nou? firul era ok, nu avea crapaturi pe camasa, etc. Se retezase exact deasupra lipiturii, in punctul in care atingea de marginea de plastic in momentul rotirii (actionare faza scurta)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@Lupul : La tine din cate vad a cedat exact unde era prins in clipsul ala de plastic, corect?

Da, asa este. Si asta a fost si motivul pentru care am declipsat blocul de lumini. Firul negru .... retezat chiar la fixarea pe margine, nu l-am observat ..si asa am curatat putin contactele :ahappy:

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Mak featured this topic

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...