huskyuk

Sambata 17 Octombrie 2015 - Iesire Comana (Off-Road & Gratar)

20 posts in this topic

Salutare,

Iesirea amicala din Octombrie s-a stabilit pentru data de Sambata, 17 Octombrie 2015

Locatia: Comana ( @dtel are mai multe detalii)

Cine vrea sa participe, din Bucuresti si nu numai, este binevenit!

Programul este: intalnire la Rompetrol la iesire din Bucuresti spre Giurgiu - ora 10:15 - 10:30.

https://www.google.ro/maps/place/Partener+Rompetrol/@44.2238453,26.0267884,15z/data=!4m2!3m1!1s0x0000000000000000:0x4f04b4e7bc750bc3?hl=en

Plecam in coloana spre Comana unde @dtel va fi maestrul de ceremonii (spunea ca stie un loc frumos de joaca)

Pe la pranz frigem un gratar (Fiecare aduce ce merinde doreste)

Pe dupa-masa, inainte sa se intunece si sa se lase frigul, ne retragem spre casa.

Vremea se anunta 18 grade - predominant soare, deci hai sa profitam de aceasta zi insorita!

Sa ne organizam putin logistic.

Are cineva un gratar portabil pe care il poate pune la dispozitie?

da, am eu gratar, ceva carbuni (parca mai era un sac plin pe balcon, sa vad), ceva lemne de aprins, butelii de gaz si alte fiare :)

1 person likes this

locatia este fostul poligon de artilerie de la mihai bravu, in principiu au ramas transeele, gaurile facute de obuze si alte "forme de relief", e loc fain de joaca si pt easy si pt ceva mai greu pentru cine vrea

locatia este fostul poligon de artilerie de la mihai bravu, in principiu au ramas transeele, gaurile facute de obuze si alte "forme de relief", e loc fain de joaca si pt easy si pt ceva mai greu pentru cine vrea

Se numea pe vremuri "Poligonul de Tancuri Dadilov"

https://www.google.com/maps/@44.1082556,26.0887238,2130m/data=!3m1!1e3?hl=en-US

Eu vin cu mici, am eu un loc de un de iau, de la Fabrica Godac din Chiajna. Sunt senzationali! Iau 2 caserole de 20 de mici. In functie de cati participanti se anunta, mai suplimentez.

1 person likes this

Noi venim, dar ne vom retrage pe la ora 15:00 -15:30 cel târziu ca avem invitație la masa :)