mugur

Intrebari Tampite Cu Raspunsuri Inteligente

1,322 posts in this topic

Pentru usi - pe viitor - inca din toamna tratament pe chedere cu ulei siliconic si WD40 la greu la incuietori (preferabil special cu vazelina siliconica lichida).

Momentan ar merita parcat cateva ore la vre-un mall cu parcare inchisa (e.g. te duci la un film ceva) sau in garajul vreunui prieten (undeva unde a fi mai cald) si aplicat ce ziceam mai sus dupa ce sta masina si se dezgheata un pic problemele.

Succes!

1 person likes this

Pentru usi - pe viitor - inca din toamna tratament pe chedere cu ulei siliconic si WD40 la greu la incuietori (preferabil special cu vazelina siliconica lichida).

Momentan ar merita parcat cateva ore la vre-un mall cu parcare inchisa (e.g. te duci la un film ceva) sau in garajul vreunui prieten (undeva unde a fi mai cald) si aplicat ce ziceam mai sus dupa ce sta masina si se dezgheata un pic problemele.

Succes!

In toamna, cand am luat-o, am dat cu silicon pe chedere, de incuietori nu m-am ocupat deloc - e ceva legat de mecanismul de blocare, efectiv lasa usa neinchisa. Am tinut-o si la caldura, probabil ca nu destula caldura.

Acum, ca s-a mai incalzit: -9 grade, am reusit sa o duc la un service Dacia. Sta la relanti dar daca trece peste 3000 ture, face chestia respeciva cu franarea.. parca se aude si un suierat de la motor, ce inainte nu se auzea.

Salut, ce echipare, versiune este masina cu:

Versiune E2 I X MD

Este cumva Facelift?

Puteti sa raspundeti si pe privat.

post-4578-0-60716000-1484061754_thumb.png

Edited by Caphonne

Si nu ti-au zis nimic de la service? Ma astept sa suiere ca trage aer fals pe undeva.

Trimis de pe al meu Orange Neva 80 folosind Tapatalk

Si nu ti-au zis nimic de la service? Ma astept sa suiere ca trage aer fals pe undeva.

Trimis de pe al meu Orange Neva 80 folosind Tapatalk

Nope.. I-am "deranjat" cu prezenta mea, le-am tulburat linistea si au spus că se vor ocupa vineri de ea ca nu am programare.

Trimis de pe al meu LG-H850 folosind Tapatalk

1 person likes this

... post din greseala, acuma vazui ca s-a lamurit dincolo pe "cum aflu ce versiune am"... sorry...

Edited by Killer82

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.