Jump to content

Parteneri forumduster.ro
- - - - -

Duster 2017

dacia duster 2017

• This topic is locked This topic is locked
83 replies to this topic

#7 mugur

mugur

Addicted Duster Member

• Members
  • 618 posts
  • Duster PH2 Diesel 4x4 110cp

Posted 08 September 2015 - 11:02 AM

Nu cred ca or sa schimbe nimic la caroserie. Nu la asta normal cel putin. La ala cu 7 locuri da, are si sens. Ma bazez pe faptul ca, ea caroseria, a fost unul din lucrurile laudate la duster, nu blamate (cum era chestia cu butoanele pe usi lipsa, etc).

Cineva de la Dacia are destula minte (se pare) incat sa nu umble la lucrurile care merg/plac/vand.

Daca eram sefu' alora cu designu' il puneam pe ala care a facut gogosile de pe haion sa se sugrume cu sireturile.

Gogosile alea sunt unicul lucru pe care il reprosez Dusterului in fiecare dimineata cand ies din curte.

#8 tico98

tico98

Veteran Duster Member

• Members
  • 488 posts

Posted 08 September 2015 - 05:36 PM

Eu pana sa imi cumpar duster credeam ca galmele alea tin loc de stopuri mai mari la modele mai dotate.

Nu au cum sa nu schimbe design caroserie dupa 6 ani. Si la logan au facut-o si sigur si la duster.

adBot

adBot
  • Dacia Duster diesel 4x4

forumduster.ro - pt pasionatii Dacia Duster

#9 Negura

Negura

Addicted Duster Member

• Members
  • 625 posts
  • Duster PH1 Diesel 4x4 110cp

Posted 08 September 2015 - 05:53 PM

View Postmugur, on 08 September 2015 - 11:02 AM, said:

Daca eram sefu' alora cu designu' il puneam pe ala care a facut gogosile de pe haion sa se sugrume cu sireturile.

Gogosile alea sunt unicul lucru pe care il reprosez Dusterului in fiecare dimineata cand ies din curte.

Nu le-am remarcat pana acu', da acu' ca ai zis, da, sunt cam uratele. Bine, Dacia s-a poticnit cu designul la spatele tuturor masinilor de le-a facut de-a lungul vremii :D Mie-mi place mult usa de la motorina, tocmai fiindca este atat de mare :) Si eu cred ca la asta din 2017 o sa-i mai schimbe ei o indoitura, o decupatura, o margine, un ornament. o muchie la portbagaj.

#10 ISZY56

ISZY56

Addicted Duster Member

• Members
  • 978 posts
  • Duster PH1 Diesel 4x4 110cp

Posted 09 September 2015 - 12:35 AM

Na...la ce, le ziceti voi ' gogosi ';....?

#11 abc

abc

Weekly Duster Member

• Members
  • 97 posts
  • Nu posed Dacia Duster

Posted 09 September 2015 - 02:49 AM

Motorul euro 6 pe benzina 1.6 l 114 cp este un motor nou sau este vorba de vechiul motor de 105 cp, euro 5 la care s-a marit puterea prin modificari NUMAI la partea electronica? Altfel spus sunt modificari si la componentele mecanice?

Edited by abc, 09 September 2015 - 02:50 AM.

#12 tico98

tico98

Veteran Duster Member

• Members
  • 488 posts

Posted 09 September 2015 - 07:53 AM

Daaa pacat ca nu au pus si geam la usa aia de la rezervor. Oricine o vede se amuza copios, mai ales cand o deschizi si vezi ca e un mic buson inauntru. Te astepti sa fie ceva ca de avion sau macar 2-3 prize de incarcare.
Macar la modelul brazilian se deschide din interior, un lux pe care il mai gasesti abea pe la vreun Tico sau Matiz. ( ca la Cielo era din alta galaxie fiind electric -oaaau).

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Sponsori

Esti nou pe forum ? Click aici pt a te inregistra!

Don't speak Romanian? Select your lanugage from top right side! You may want also to register as a member, click here!