apashi

Duster 2017

88 posts in this topic

Nu cred ca or sa schimbe nimic la caroserie. Nu la asta normal cel putin. La ala cu 7 locuri da, are si sens. Ma bazez pe faptul ca, ea caroseria, a fost unul din lucrurile laudate la duster, nu blamate (cum era chestia cu butoanele pe usi lipsa, etc).

Cineva de la Dacia are destula minte (se pare) incat sa nu umble la lucrurile care merg/plac/vand.

Daca eram sefu' alora cu designu' il puneam pe ala care a facut gogosile de pe haion sa se sugrume cu sireturile.

Gogosile alea sunt unicul lucru pe care il reprosez Dusterului in fiecare dimineata cand ies din curte.

1 person likes this

Eu pana sa imi cumpar duster credeam ca galmele alea tin loc de stopuri mai mari la modele mai dotate.

Nu au cum sa nu schimbe design caroserie dupa 6 ani. Si la logan au facut-o si sigur si la duster.

Daca eram sefu' alora cu designu' il puneam pe ala care a facut gogosile de pe haion sa se sugrume cu sireturile.

Gogosile alea sunt unicul lucru pe care il reprosez Dusterului in fiecare dimineata cand ies din curte.

Nu le-am remarcat pana acu', da acu' ca ai zis, da, sunt cam uratele. Bine, Dacia s-a poticnit cu designul la spatele tuturor masinilor de le-a facut de-a lungul vremii :D Mie-mi place mult usa de la motorina, tocmai fiindca este atat de mare :) Si eu cred ca la asta din 2017 o sa-i mai schimbe ei o indoitura, o decupatura, o margine, un ornament. o muchie la portbagaj.

Motorul euro 6 pe benzina 1.6 l 114 cp este un motor nou sau este vorba de vechiul motor de 105 cp, euro 5 la care s-a marit puterea prin modificari NUMAI la partea electronica? Altfel spus sunt modificari si la componentele mecanice?

Edited by abc

Daaa pacat ca nu au pus si geam la usa aia de la rezervor. Oricine o vede se amuza copios, mai ales cand o deschizi si vezi ca e un mic buson inauntru. Te astepti sa fie ceva ca de avion sau macar 2-3 prize de incarcare.

Macar la modelul brazilian se deschide din interior, un lux pe care il mai gasesti abea pe la vreun Tico sau Matiz. ( ca la Cielo era din alta galaxie fiind electric -oaaau).

2 people like this

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.