Sari la conținut

Postări Recomandate

Daca eram sefu' alora cu designu' il puneam pe ala care a facut gogosile de pe haion sa se sugrume cu sireturile.

 

Gogosile alea sunt unicul lucru pe care il reprosez Dusterului in fiecare dimineata cand ies din curte.

 

Nu le-am remarcat pana acu', da acu' ca ai zis, da, sunt cam uratele. Bine, Dacia s-a poticnit cu designul la spatele tuturor masinilor de le-a facut de-a lungul vremii :D Mie-mi place mult usa de la motorina, tocmai fiindca este atat de mare :) Si eu cred ca la asta din 2017 o sa-i mai schimbe ei o indoitura, o decupatura, o margine, un ornament. o muchie la portbagaj.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 296
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

(-+) Senzorii parcare spate raman de culoare neagra, dar par mai mici iar cei din centru nu se vor vedea. (+) Butonul portbagajului nu mai este vizibil. (+) Inelul de remorcare din spate est

pana acum am vazut doar " desene animate" :))

Funcția CAR (condamnation en roulant) e activabilă la Duster I ph2, pragul se poate modifica, implicit e 7km/h Revenind la Duster II, dau mai degrabă Duster I ph3: -senzor de ploaie și lumin

Posted Images

Motorul euro 6 pe benzina 1.6 l 114 cp este un motor nou sau este vorba de vechiul motor de 105 cp, euro 5 la care s-a marit puterea prin modificari NUMAI la partea electronica? Altfel spus sunt modificari si la componentele mecanice?

Editat de abc
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daaa pacat ca nu au pus si geam la usa aia de la rezervor. Oricine o vede se amuza copios, mai ales cand o deschizi si vezi ca e un mic buson inauntru. Te astepti sa fie ceva ca de avion sau macar 2-3 prize de incarcare.

Macar la modelul brazilian se deschide din interior, un lux pe care il mai gasesti abea pe la vreun Tico sau Matiz. ( ca la Cielo era din alta galaxie fiind electric -oaaau).

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Motorul euro 6 pe benzina 1.6 l 114 cp este un motor nou sau este vorba de vechiul motor de 105 cp, euro 5 la care s-a marit puterea prin modificari NUMAI la partea electronica? Altfel spus sunt modificari si la componentele mecanice?

 

Nu are treaba cu vechiul K4M, care nu se putea face euro 6 (el prima data a fost euro 3 pe Megane si abia l-au facut E5), este un alt motor de origine Nissan (imi scapa codul), si care se pune inclusiv pe Fluence.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Articol:

http://www.vezess.hu/hirek/dacia-easy-r-robotvalt-2016/63501/

 

Duster 2016 dar si celelalte modele Dacia vor primi elementele care deja sunt comercializate in America:

- clima automata

- schimbator automat ( robot ) Easy-R

- alte elemente stilistice, jenti negre, luciu imbunatatit la caroserie, tapiserie in doua nuante, si o serie de alte accesorii de ultima generatie printre care se aminteste camera la sistemul de senzori marche ariere, comenzi telefon pe volan, elemente de ornament cu efect metalic

- o noua gama de calitate Urban Explorer

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...