Sari la conținut

Interfata Bt Obd-Ii + Torque Pro + Renault Plugin (Duster Included)


Postări Recomandate

De ce sa nu mearga pe duster ? Are OBD2 si toti senzorii necesari la aplicatia aia dau informatia si la duster.

Fata de ELM327+torque are avantajul ca merge singur, poti sa lasi jucaria in portul OBD2 si are si modul GPS.

ELM327 ( prima jucarie) dupa o zi ramas conectat, a murit modulul BT.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 21
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Aha! Deci ai remapare! Te-am vazut in 2 sambete pe langa autogara Militari cam in jur de ora 21 si ma miram ce sprinten esti. Ma gandesm ca doar ai talpa mai grea. Gata cu offtopic!   Poate ne la

Posted Images

Mda, cred ca nu vor sa-si bata capul cu clienti renault.

Tot ce a prezentat filmuletul mai sus poate face si torque, poate mai putin ceva statistici, dar antentionari, inregistrare traseu, harta, grafice ,etc sunt prezente in torque. Asa ca ma gandesc eu ca daca torque merge, merge si automatic, ca tot pe OBD2 comunica.

Poate ceva senzori si coduri care renault nu le furnizeaza, acel automatic le citeste(si nu apar in video) si asa au zis - not supported.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, nu m-as increde mult in ce zice site-ul lor legat de compatibilitate. Nici un model de Renaul nu e prezentat ca fiind compatibil, si majoritatea celor de la Nissan sunt listate ca ok. Nu cred sa fie asa mari diferente intre Nissan si Renault, la nivel de UCH si comunicatie pe OBD2, incat sa nu mearga pe Renault/Dacia.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 4 weeks later...

Daca doar ai citit si nu ai folosit optiunea de stergere erori, cei din service, in general nu vad / stiu sa caute daca a fost ceva conectat pe interfata OBD2 a masinii.

Daca insa sunt scoliti si priceputi si au DDT+derelek exista posibilitatea sa se vada, nu stiu sigur, ma bazez doar pe modul cum se implementeaza softul in zilele astea.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...