Sari la conținut

Tratare Zgarieturi Superficiale


Postări Recomandate

Zilele acestea am facut un traseu mai lung ce a inclus la un moment dat si un drum forestier (uneori destul de stramt). De cateva ori nu am putur evita niste crengi sau ruguri si m-am ales cu cateva zgarieturi fine, iar masina fiind neagra se vad din apropiere destul de bine. Nu sunt zgarieturi adanci pentru ca nu se simte cand treci cu unghia peste ele. Pentru ca Dusterul este prima mea masina si neavand nici o alta experienta anterioara, as dori sa stiu cum pot trata aceste zgarieturi. Sunt bune solutiile de polish din comert sau trebuie sa merg la un service specializat? As putea sa folosesc si polita CASCO, dar parca nu-mi convine doar pentru cateva mici zgarieturi superficiale. Poate ma ajutati cu niste sfaturi.

Editat de stanicad
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 31
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Zile cu activitate crescuta

Top participanti la discutie

Postari populare

pretul ptr polishat se ia si in functie de culoare(culorile inchise costa mai mult),protectia ceramica poate tine 18luni pret de la 200- 600 lei.prodetailing,ingrijireauto

Exista si produse profesionale care duc pana la 2 ani daca sunt aplicate corect. Intentionez sa folosesc CQuart (l-am mai folosit) cat de curand posibil. E mai usor (si bine) cand e masina noua.  

Poti sa-i dai un polish.... da' nu te sfatuiesc sa apelezi la Casco! Acum, nu stiu daca ai si fransiza dar... un polisat profesional (in 3 pasi) costa mai putin de 100 eur (cam 300-350 ron) pentru to

Posted Images

pretul ptr polishat se ia si in functie de culoare(culorile inchise costa mai mult),protectia ceramica poate tine 18luni pret de la 200- 600 lei.prodetailing,ingrijireauto

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Care e faza cu protectie ceramica? Cat tine un astfel de tratament? Pana la prima ploaie?

Exista si produse profesionale care duc pana la 2 ani daca sunt aplicate corect. Intentionez sa folosesc CQuart (l-am mai folosit)

cat de curand posibil. E mai usor (si bine) cand e masina noua.

 

P.S. Zgarietura ca zgarietura dar sa vezi ce bine-i prinde la gainat :)

Eu cred ca pasarile efectiv iau la tinta masinile. Altfel nu se explica precizia...

Editat de mugur
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...