Sari la conținut

Casco La Duster


Postări Recomandate

Acum 26 minute, Stef13 a spus:

SIgur e scris bine 700 LEI (si nu euro) pentru casco?? Pentru ca la a mea, anul trecut, cel mai convenabil casco pe 12 luni a fost 1864 lei (410 euro) la Omniasig. Doar RCA-ul a fost 600 lei la Groupama. Masina e cumparata de noua in 2016.

Da, 724 de lei, adica 157 de euro.

 

Acum 13 ore, lucian27b a spus:

ce contine casco la 700 lei,poate ai rca +casco la 724

Este Casco Gold - Groupama. Este cam tot inclus la ea.... vandalism, furat.. etc.

RCA+Casco = aprox 1650 lei :)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 82
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Vai, dar ce batran esti, poate pe vremea ta era corect.

Un motiv pentru care unii useri de aici renunta la a mai intra pe forum este si aceste genuri de replici neadecvate

Masina era în parcare. Și după cum am zis, a fost reînnoire, s-a bazat probabil pe faptul că ar fi reparat orice avarii la momentul producerii lor, fiind în permanență acoperit de CASCO, si tot timpul

Posted Images

Este foarte buna oferta, insa trebuie citit ca lumea ce presupune, mai ales daca platesti fransiza pentru fiecare eveniment.

Eu am platit 3600 casco+rca in iunie 17, intr-adevar la 30 de ani ai mei clasa de incadrare e mai scump

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca conditiile sunt bune, este un pret foarte bun. Eu am reinnoit CASCO in septembrie, anul asta, si m-a costat la Generali aprox 1600 RON pentru 1 an. Este al doile an de CASCO. Si am fost fericit, pentru ca in primul an m-a costat aprox 550 EUR (varsta peste 30 de ano, fara accidente etc).

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca dealerii au o conventie cu unele firme de asigurari si vand polite la circa jumatate de pret, cu conditia ca masina sa fie cumparata de la ei si sa nu fie mai veche de trei sau patru ani. Trebuie verificat, eu o sa intreb la dealerul local fiindca oricum imi expira acusi casco.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@Hertia nu este cu franciza si atat costa 724 lei, promotie de la Uzina printr-o firma de asigurari si Groupama pentru achizitii in perioada octombrie-noiembrie si este valabila doar un an din pacate :), deci doar pentru achizitie de masina noua.

Editat de Caphonne
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...