Sari la conținut

Casco La Duster


Postări Recomandate

Fara a tine cu ursul, eu unul nu vad aici suficiente dovezi in a concluziona ca Asirom nu mai plateste.

In mod normal, daca elementul ce trebuie inlocuit/reparat are avarii mici din evenimente anterioare, o parte din costuri o suporta asiguratul. Daca avariile anterioare sunt mai serioase, asiguratorul are dreptul, in baza dovezilor, sa refuze despagubirea.

Din cate stiu, din punct de vedere legal nu se acorda privilegii si nu se fac discriminari la despagubiri dupa numarul de masini asigurate, numarul de evenimente sau dupa cat de cordiala a fost in trecut relatia cu agentul de asigurari sau inspectorul de daune.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 82
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Vai, dar ce batran esti, poate pe vremea ta era corect.

Un motiv pentru care unii useri de aici renunta la a mai intra pe forum este si aceste genuri de replici neadecvate

Masina era în parcare. Și după cum am zis, a fost reînnoire, s-a bazat probabil pe faptul că ar fi reparat orice avarii la momentul producerii lor, fiind în permanență acoperit de CASCO, si tot timpul

Posted Images

Atentie Allianz a devenit (de ceva vreme aud de la diversi) un fel de asirom de pe vremuri. Mie mi-au refuzat schimbarea unui proiector (60 lei la Planetara), la schimbarea barei fata care avea urme de lovire chiar in dreptul proiectorului. Au zis ca proiectorul are matasea broastei in el (era noroi intrat pe undeva prin spate sticla fiind intreaga) si ca e lovit mai demult. Chiar daca ar fi fost asa, masina are casco la ei de noua si nu am fransiza, deci absolut stupid raspunsul lor! Daca am timp pana expira, in noiembrie, ma mut de la ei, daca nu, atunci. Prea multi nervi si umblatura pentru banii pe care ii platesc!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E drept ca capota, usa dr-tf si parbrizul n-aveau legatura cu evenimentul in cauza dar carenajul si suportul de bara? Normal ca a atins de roata daca era rupt.

Pentru celalte elemete puteam deschide alt dosar de dauna, dar mai bine ca m-am lipsit.

 

Trimis de pe al meu SM-J500F folosind Tapatalk

 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru elemente aparute in plus care nu s-au vazut la prima constatare se poate cere o reconstatare si prinderea lor in deviz.

 

Eu am avut un eveniment nefericit cu grindina de Rusalii, sunt asigurat la Omniasig, in devizul lor, facut pe calculator (nu stiu exact cum se numeste programul) reparatia ar fi costat 7.680 lei.

Devizul service-ului unde am facut masina a iesit de 10.399 lei. Au platit toti banii, 10.399, nu au taiat nimic din deviz + ca eu avand platita extinderea retelei reparatorii am fost la un service din afara ariei lor de service-uri agreate.

Nu pot spune decat Jos Palaria Omniasig!

 

Toate cele bune tuturor.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 1 year later...

Salutare, 

De curand am achizitionat un Duster nou, inainte de a fi livrat m-au sunat cei de la VC si m-au informat ca beneficiez de o oferta de CASCO la Groupama. La momentul ridicarii autovehiculului din showroom am intrebat la asigurari si intr-adevar, oferta era in vigoare: Casco 12 luni, fara fransiza - 724 RON. Comparativ cu ce am vazut: Allianz 721 euro, Omniasig 544 euro eu zic ca este o oferta buna.

 

Numa' bine!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am beneficiat de aceasta oferta, este pachet Casco extreme, ai cam tot inclus circulatia în afara drumurilor publice, pătrundere în locuri inundate etc,  a fost oferta. 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

SIgur e scris bine 700 LEI (si nu euro) pentru casco?? Pentru ca la a mea, anul trecut, cel mai convenabil casco pe 12 luni a fost 1864 lei (410 euro) la Omniasig. Doar RCA-ul a fost 600 lei la Groupama. Masina e cumparata de noua in 2016.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...