mugur

Casco La Duster

36 posts in this topic

Si eu am mers pe varianta cu asigurarea oferita de Dacia pentru masini noi. CASCO este convenabil, in timp ce RCA-ul este urias.

Casco la Asirom 1 an, cost aproximativ 1600 lei, fara fransiza, folositor in primul an, anul 2 costul era undeva la aproximativ 1700 lei + 150e fransiza(3 dosare deschise, avarii minore) am renuntat la a mai face casco.

La Asirom primul an de asigurare 1610 lei fara fransiza, încheiată la 8 luni de la achizitie. Anul 2 de asigurare, neavînd dauna , a fost 1350 lei, tot fără fransiza. Suma asigurată valoarea de nou — 15000€ din care sa scazurt uzura 15—25% conform condițiilor de asigurare casco.

Trimis de pe al meu HTC One_M8 folosind Tapatalk

Allianz Tiriac, termin anul 2, nici o dauna, 2000 pe an (fara bonus pentru lipsa incidente). M-au sunat ca pe 16 imi expira asigurarea si sunt curios daca iau vreo reducere pentru ca am fost cuminte :)

Cu atat mai mult cu cat si masina sotiei tot la ei e asigurata casco (la fel, nici un incident).

Una peste alta am platit casco in ultimii 2 ani cam 8000 ron dar nu imi pare rau. Decat sa ma trezesc cu o dauna de 2-3-4000 euro pe care sa o platesc din buzunar toata o data (cand nu ma astept), mai bine platesc cate 2000 pe an, programat.

Pentru mine casco e o modalitate de a imi organiza cheltuielile si de a nu avea surprize.

Un MARE plus al asigurarii casco este ca o poti folosi cand te loveste unul care n-are casco sau are la o petarda de firma (gen Astra sau Euroins) de unde nu-ti mai vezi banii.

eu am casco fara franciza la Omniasig,eu unul zic ca este cel mai ok fara franciza,chiar daca platesti mai mult,pentru ca pentru un parbiz crapat(sau orice dauna)platesti 100 euro la fiecare schimbare,si eu am norocul de a sparge cel putin 2-3 pe an,asa ca iti acopera diferenta la fara franciza.

La Asirom primul an de asigurare 1610 lei fara fransiza, încheiată la 8 luni de la achizitie. Anul 2 de asigurare, neavînd dauna , a fost 1350 lei, tot fără fransiza. Suma asigurată valoarea de nou — 15000€ din care sa scazurt uzura 15—25% conform condițiilor de asigurare casco.

Edit: plata integrală la încheierea politei

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.