Sari la conținut

Casco La Duster


Postări Recomandate

La Asirom primul an de asigurare 1610 lei fara fransiza, încheiată la 8 luni de la achizitie. Anul 2 de asigurare, neavînd dauna , a fost 1350 lei, tot fără fransiza. Suma asigurată valoarea de nou — 15000€ din care sa scazurt uzura 15—25% conform condițiilor de asigurare casco.

 

Trimis de pe al meu HTC One_M8 folosind Tapatalk

 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 82
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Vai, dar ce batran esti, poate pe vremea ta era corect.

Un motiv pentru care unii useri de aici renunta la a mai intra pe forum este si aceste genuri de replici neadecvate

Masina era în parcare. Și după cum am zis, a fost reînnoire, s-a bazat probabil pe faptul că ar fi reparat orice avarii la momentul producerii lor, fiind în permanență acoperit de CASCO, si tot timpul

Posted Images

Allianz Tiriac, termin anul 2, nici o dauna, 2000 pe an (fara bonus pentru lipsa incidente). M-au sunat ca pe 16 imi expira asigurarea si sunt curios daca iau vreo reducere pentru ca am fost cuminte :)

Cu atat mai mult cu cat si masina sotiei tot la ei e asigurata casco (la fel, nici un incident).

 

Una peste alta am platit casco in ultimii 2 ani cam 8000 ron dar nu imi pare rau. Decat sa ma trezesc cu o dauna de 2-3-4000 euro pe care sa o platesc din buzunar toata o data (cand nu ma astept), mai bine platesc cate 2000 pe an, programat.

 

Pentru mine casco e o modalitate de a imi organiza cheltuielile si de a nu avea surprize.

 

Un MARE plus al asigurarii casco este ca o poti folosi cand te loveste unul care n-are casco sau are la o petarda de firma (gen Astra sau Euroins) de unde nu-ti mai vezi banii.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am casco fara franciza la Omniasig,eu unul zic ca este cel mai ok fara franciza,chiar daca platesti mai mult,pentru ca pentru un parbiz crapat(sau orice dauna)platesti 100 euro la fiecare schimbare,si eu am norocul de a sparge cel putin 2-3 pe an,asa ca iti acopera diferenta la fara franciza.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La Asirom primul an de asigurare 1610 lei fara fransiza, încheiată la 8 luni de la achizitie. Anul 2 de asigurare, neavînd dauna , a fost 1350 lei, tot fără fransiza. Suma asigurată valoarea de nou — 15000€ din care sa scazurt uzura 15—25% conform condițiilor de asigurare casco.

 

Trimis de pe al meu HTC One_M8 folosind Tapatalk

Edit: plata integrală la încheierea politei

 

 

Trimis de pe al meu HTC One_M8 folosind Tapatalk

 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 6 months later...

Am înoit polița CASCO prin programul oferit de DACIA. La 2 ani, fără incidente, 334 euro la Groupama. Chiar și la TotalPlus au introdus o Frașiză/eveniment de 250 euro. Devin cam scumpi...

La RCA... prohibitiv.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai innoit! La mine polita Casco la masina noua are deja fransize.513 euro la putin peste 18000 euro(include si optionalele puse pe masina)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...