Jump to content

Parteneri forumduster.ro
* * * * - 4 votes

Montare Camera Marsarier

• This topic is locked This topic is locked
235 replies to this topic

#13 BogdanVisan

BogdanVisan

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 38 posts
  • Duster PH2 Diesel 4x4 110cp

Posted 08 May 2015 - 06:52 AM

Buna dimineata!
@alexis: acelasi design are si camera incercata de mine, mai putin conectorul pt bec. Problema e ca ansamblul per total este cu 3-4 mm prea mare, iar camera loveste in plasticul cu logo-ul Duster. Poti te rog sa spui cum ai conectat camera? Cum ai facut cablarea? Multumesc!

#14 chrysstyann

chrysstyann

Duster Member

• Members
  • 161 posts

Posted 08 May 2015 - 08:04 AM

Neata,

Tocmai am sunat la vocea clientului sa intreb daca Dacia Duster PH2 vine cu cablaj pentru accesoriul 8201575710. Persoana cu care am vb nu prea stia exact de acest accesoriu dar din moment ce dealerul a primit informarea de la Dacia ca incepand cu Saptamana17 se poate monta o camera de origine atunci ar trebui sa existe cablaj din fabrica.

In orice caz, tipa s-a aratat interesata sa imi furnizeze niste informatii cat mai corecte si mi-a cerut toate datele pe care le am si m-a asigurat ca voi primi un raspuns. Astept....

Oricum, interactiunea mi s-a parut profi din partea ei.
Revin cu o informare catre voi.

Edited by chrysstyann, 08 May 2015 - 08:09 AM.

adBot

adBot
  • Dacia Duster diesel 4x4

forumduster.ro - pt pasionatii Dacia Duster

#15 tico98

tico98

Veteran Duster Member

• Members
  • 488 posts

Posted 08 May 2015 - 08:15 AM

Ma tem ca daca e sa fie au pus cablajul pe modelele cu sigla renault. Acolo medianav are info si despre consum si alte lucruri din uch.

In leaflet ul de montaj al camerei arata cum se trag cablurile... Dar sa vedem c raspunde VC.

#16 chrysstyann

chrysstyann

Duster Member

• Members
  • 161 posts

Posted 08 May 2015 - 08:40 AM

Am primit raspuns de la VC. Nici 30min nu a durat :D.

Tipa a facut rost de un document intern despre camera de mers inapoi. I l-am cerut pe mail dar nu poate sa mi-l trimita pt ca este confidential.

Din detaliile documentului, m-a informat ca cei cu Dacia Duster PH2 + MediaNAV au sigur traseul de cablu tras. Acum nu a putut sa imi spuna exact daca doar masinile Duster PH2 construite dupa Saptamana17 sau toate Duster PH2 cu MediaNAV.

Oricum, eu sunt sigur ca masina pe care am comandat-o va avea cablajul din fabrica.

#17 BogdanVisan

BogdanVisan

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 38 posts

Posted 08 May 2015 - 11:11 AM

Beleaua e ca nu am medianav, si dupa ce am scos blocul de lumini care include becul de marsarier, am constatat ca exista un singur grup de fire, nu stiu care din ele e cel pt marsarier...😕

#18 alexis

alexis

Duster fan

• Members
  • 208 posts

Posted 08 May 2015 - 05:56 PM

Eram dator cu niste poze. Pozitia camerei am modificat-o putin deoarece era 1/4 mascata de marginea capacului de plastic care gazduieste lampile de numar.

Attached Files

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Sponsori

Esti nou pe forum ? Click aici pt a te inregistra!

Don't speak Romanian? Select your lanugage from top right side! You may want also to register as a member, click here!