BogdanVisan

Montare Camera Marsarier

250 posts in this topic

Prinderea e facuta cu 2 suruburi infiletate in tapiterie, tine destul de ok.

Trimis de pe al meu Orange Neva 80 folosind Tapatalk

Probabil ca ai vrut sa spui doua holzsuruburi.

Daca vei vrea sa schimbi locul camerei vei ramane cu niste urme in tapiterie.

Ma gandesc la o soutie mai eleganta, o prindere magnetica. La momentul oportun voi vedea ce solutie imi va parea mai favorabila.

Ce deschidere, ce unghi acopera camera pe care ai montat-o?

Cele cu deschidere mai mare de genul: http://www.upcar.ro/camera-de-mers-inapoi-pyle-plcm24ir-cu-scala-distanta-1731.html?click_code=d5bccb5ae3058e48fdb19551959b113c

Deci 170 de grade ar fi cea mai preferata din punctul meu de vedere. Nu am gasit insa specificatia de functionare in regim continuu.

La mers in marsarier, pana la ce distanta poti sa te apropii de un obstacol (un gard, o masina, o bordura) si sa ai totodata controlul vizual?

Da, din alea, si nu raman urme ca am repozitionat camera deja 😀 e webcam, cred ca mai mult de 120 de grade nu are. Mai tarziu poate o sa instalez una cu monitor. Inca nu stiu unde sa-l amplasez, sau ma bate gandul si la un dvd 1 din.

Asta cu controlul vizual, cam pana la 30 cm, m-am invatat cu ea 😀

"Mai tarziu poate o sa instalez una cu monitor. Inca nu stiu unde sa-l amplasez"

Intradevar este o mica problema instalarea monitorului, mai ales ca ma bate gandul la unul de 7".

Stiu ca ai un Webcam, inainte de a posta am citit postarile anterioare.

Deci ai control vizual pana la 30 de cm de spoilerul masinii, cred ca este destul de suficient mai ales ca te-ai obisnuit cu ea.

Montarea monitorului cu o ventuza prinsa de parbriz ar fi ideala pentru o vizualizare fara efort, atat in timpul mersului cat si ptr. mersul inapoi.

Totusi aspectul vizual al bordului ar trebui luat in considerare, in plus monitorul va ramane mai tot timpul montat acolo si mai exista si glumeti care au simtul proprietetii atat de dezvoltat incat nu se vor da in laturi de la spart geamul, pentru a subtiliza obiectul.

Ar mai putea fi amplasat undeva mai jos in dreptul gurilor de ventilare din fata pe care oricum nu le folosesc. Aici am tema de studiu.

Mai jos de pozitia relatata mai sus ... ar fi chiar jos in spatele schimbatorului si a brichetei. In aceasta zona ar fi incomod de vizualizat si ar greva acel mic spatiu unde mai poti pune una, alta.

Eu cred ca o sa optez pentru un dvd 1din cu intrare de camera, tot am ph1

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.