Sari la conținut

Montare Camera Marsarier


Postări Recomandate

"Mai tarziu poate o sa instalez una cu monitor. Inca nu stiu unde sa-l amplasez"

Intradevar este o mica problema instalarea monitorului, mai ales ca ma bate gandul la unul de 7".

Stiu ca ai un Webcam, inainte de a posta am citit postarile anterioare.

Deci ai control vizual pana la 30 de cm de spoilerul masinii, cred ca este destul de suficient mai ales ca te-ai obisnuit cu ea.

Montarea monitorului cu o ventuza prinsa de parbriz ar fi ideala pentru o vizualizare fara efort, atat in timpul mersului cat si ptr. mersul inapoi.

Totusi aspectul vizual al bordului ar trebui luat in considerare, in plus monitorul va ramane mai tot timpul montat acolo si mai exista si glumeti care au simtul proprietetii atat de dezvoltat incat nu se vor da in laturi de la spart geamul, pentru a subtiliza obiectul.

Ar mai putea fi amplasat undeva mai jos in dreptul gurilor de ventilare din fata pe care oricum nu le folosesc. Aici am tema de studiu.

Mai jos de pozitia relatata mai sus ... ar fi chiar jos in spatele schimbatorului si a brichetei. In aceasta zona ar fi incomod de vizualizat si ar greva acel mic spatiu unde mai poti pune una, alta.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 437
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Iaca si pozele, daca mai aveti nevoie de ceva detalii va stau la dispozitie cand ma intorc din oras

Am mai gasit un film foarte explicit cu montarea camerei  

Le-am dat de capat pana la urma:  

Posted Images

Mai exista optiuni ceva mai discrete: oglinda retrovizoare care se prinde de cea originala, cu monitor LCD inclus - mai mic, e-adevarat (~4 inch jumate).

un exemplu: http://www.xenon-drive.ro/xenon-auto/eshop/8-1-Camere-marsarier-si-Displayuri/110-2-Display-uri-auto/5/802-Display-auto-LCD-4-3-D703-pe-oglinda-retrovizoare

Cred ca undeva mai in spate pe topicul asta un coleg (daca nu ma insel @andorros) a explicat cum si-a montat unul de-asta.

legat de camera, tot acolo ar fi ceva optiuni:

http://www.xenon-drive.ro/xenon-auto/eshop/8-1-Camere-marsarier-si-Displayuri/123-3-Renault/5/951-Camera-marsarier-Renault-Fluence-Scenic-Espace-Laguna

http://www.xenon-drive.ro/xenon-auto/eshop/8-1-Camere-marsarier-si-Displayuri/111-2-Camere-marsarier-universale/5/403-Camera-marsarier-universala-pe-suport-de-numar-C126-cu-Night-Vision

#numazic

 

Cochetam si eu cu asa ceva (pentru posibilitatea de montaj fara a gauri mai nimic), insa totusi cred ca o sa merg pe senzori de parcare after-market, consider ca imi sunt suficienti.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Killer82.

Camera integrata in suportul de numar ar fi optiunea cea mai fericita pentru mine, dar la mine numarul este mai jos decat la tine si este foarte expus particulelor de noroi. Dupa 10 km de mers pe drum umed risc sa nu mai vad nimic in monitor.

Din acest motiv m-am orientat spre o camera pe care sa o montez in apropierea geamului de la haion unde exista si posibilitatea de a spala geamul pentru a preintampina inconvenientul cu particulele de noroi.

Orice sfat este binevenit.

Multumesc.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 1 month later...
  • 3 months later...
On 23.12.2016 at 10:28 AM, Sandel said:

Multumesc Killer82.

Camera integrata in suportul de numar ar fi optiunea cea mai fericita pentru mine, dar la mine numarul este mai jos decat la tine si este foarte expus particulelor de noroi. Dupa 10 km de mers pe drum umed risc sa nu mai vad nimic in monitor.

Din acest motiv m-am orientat spre o camera pe care sa o montez in apropierea geamului de la haion unde exista si posibilitatea de a spala geamul pentru a preintampina inconvenientul cu particulele de noroi.

Orice sfat este binevenit.

Multumesc.

Salutare. Azi am comandat si eu camera de marsarier original dacia . Cost total 250 ron plus transport. Daca cineva este interesat ...

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...