Jump to content

Parteneri forumduster.ro
* * * * - 1 votes

Tractorasul Duster

• Please log in to reply
535 replies to this topic

#7 taz

taz

Duster Member

• Members
  • 223 posts
  • Duster PH2 Diesel 4x2 110cp

Posted 23 April 2015 - 02:59 PM

Multumesc, Daniel ! Am oarece emotii precum un scoler de moda veche..dar numai sa o prind putin si sigur ma voi obisnui..ca nu sunt eu chiar incepator in ale volanului. Am avantajul ca de o vreme nu mai locuiesc in mediul urban si am sosele mai libere in zona de domiciliu (undeva la poalele Fagasilor in judetul Brasov) pe care pot sa ma obinuiesc corespunzator cu regimul de utilizare diesel. Am inteles de la cei ce au avut parte de ambele motorizari pe masinile lor personale ca exista o relativa diferenta dar nu cine stie ce. Vedem :flowers:

#8 taz

taz

Duster Member

• Members
  • 223 posts

Posted 23 April 2015 - 03:12 PM

Stiu, Cristof, de rotita aceea. Insa ca ea sa existe si pe configuratia aleasa de mine trebuia sa imi doresc asta in mod explicit si mai trebuia sa dispun de inca niste bani (nu mult raportat la costul masinii dar totusi..). Sunt si eu, probabil ca multi dintre voi, un om obisnuit care nu are rude nici in Parlament si nici nu fac bani pe spatele altora asa ca anumiti granguri ai vremii. Si asa am si spatiu putin mai mare in portbagaj. :flowers:

adBot

adBot
  • Dacia Duster diesel 4x4

forumduster.ro - pt pasionatii Dacia Duster

#9 denon2808

denon2808

Addicted Duster Member

• Members
  • 649 posts
  • Duster PH1 Benzina 4x4 1.6 16v 105cp

Posted 23 April 2015 - 03:20 PM

Dusterimea te saluta.

Attached Files

#10 taz

taz

Duster Member

• Members
  • 223 posts

Posted 23 April 2015 - 03:27 PM

Va multumesc tuturor! Promit sa revin cu noutati concrete dupa ce fac primii "pasi" cu Dusterul ;) Pana atunci fac joc de glezne si intre timp (dar si dupa aceea) voi socializa cu placere cu oricine e interesat :flowers:

#11 bmcpst

bmcpst

Ultras Duster Member

• Members
  • 1,194 posts
  • Duster PH2 Benzina 1.2 TCe 4x2 125cp

Posted 23 April 2015 - 03:34 PM

Bine ai venit printre dusteristi cu pareri pro si contra si sa ai parte de masina cati mai multi ani fara incidente

#12 taz

taz

Duster Member

• Members
  • 223 posts

Posted 23 April 2015 - 03:52 PM

Multumesc, bmcpst, pentru intampinare si urari. Vreau sa-ti marturisesc ca, initial, optasem pentru aceeasi masina cu aceasi echipare dar cu motorizare 1.2 TCe. Comenzile la motorizarea pe benzina s-au sistat pentru trecerea la norma de poluare Euro 6 (cum am inteles ca se va intampla si cu motirizarea diesel undeva prin august) si, pentru ca nu mai puteam face asa comanda, cautand sa ma documentez despre versiunea pe motorina, am primit numeroase incurajari de la multi, ca pentru acest gen de vehicul si la dimensiunile sale si modul in care a fost gandit, sa renunt la versiunea pe benzina si sa iau foarte in serios in considerare motorizarea pe care am comandat-o. Poate nu voi afla niciodata daca am gresit sau nu insa sper ca nu am gresit avand in vedere regimul de utilizare pe care il am in vedere si care include si drumuri asfaltate..dar si forestiere fara excese off-road :)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Sponsori

Esti nou pe forum ? Click aici pt a te inregistra!

Don't speak Romanian? Select your lanugage from top right side! You may want also to register as a member, click here!