Sari la conținut

Tractorasul Duster


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 546
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

No, buna ziua sa aveti ! Ieri dupa masa am ridicat masina. Deocamdata masina are la activ doar 110 km din care cca 100 sunt ai mei. In acesti km parcursi vreau sa va spun ca, desi am avut oarece emot

Taraaaammm.. ! Sper sa va placa ce a iesit, prieteni. Si daca aici, pentru a putea incarca, trebuie sa reduc mult de fiecare data dimensiunea pozelor, celor interesati sa le vada/descarce la dimensi

A fost ultima zi permisa traficului liber pe Transfagarasan. Natura in flacari. Soare, cald si peisaje de vis..O poza aici doar asa de pohta Restul le gasiti accesand linkul oferit   https://www.f

Posted Images

Va multumesc tuturor! Promit sa revin cu noutati concrete dupa ce fac primii "pasi" cu Dusterul ;) Pana atunci fac joc de glezne si intre timp (dar si dupa aceea) voi socializa cu placere cu oricine e interesat :flowers:

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, bmcpst, pentru intampinare si urari. Vreau sa-ti marturisesc ca, initial, optasem pentru aceeasi masina cu aceasi echipare dar cu motorizare 1.2 TCe. Comenzile la motorizarea pe benzina s-au sistat pentru trecerea la norma de poluare Euro 6 (cum am inteles ca se va intampla si cu motirizarea diesel undeva prin august) si, pentru ca nu mai puteam face asa comanda, cautand sa ma documentez despre versiunea pe motorina, am primit numeroase incurajari de la multi, ca pentru acest gen de vehicul si la dimensiunile sale si modul in care a fost gandit, sa renunt la versiunea pe benzina si sa iau foarte in serios in considerare motorizarea pe care am comandat-o. Poate nu voi afla niciodata daca am gresit sau nu insa sper ca nu am gresit avand in vedere regimul de utilizare pe care il am in vedere si care include si drumuri asfaltate..dar si forestiere fara excese off-road :)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa il stapanesti sanatos si fara incidente.

 

Ca utilizator de 4x4 permanent in ultimii 20 de ani pot sa iti zic atat: 95% din cazuri poate fi suplinit de talentul soferului,noroc si gume bune. Sa te fereasca doamne-doamne de celelalte 5%.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari de achizitie si bine ai venit.

Te inteleg perfect cu 4x2, aceleasi considerente sunt si in spatele meu. In ceea ce priveste motorizarea, nu stiu si nici nu cred ca vei regreta. 1.2 TCe e un motor excelent, dar la fel este si 1.5 dCI, si desi 1.2 TCe e o idee mai sprinten, diesel-ul este mult mai econom.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut taz,

 

daca ti-ai dorit "tractoras" sa stii ca de "tractoras" vei avea parte...:)

si eu tot de pe benzinare am ajuns pe Duster dci si ma declar multumit de alegere.

sunt convins ca nu te va dezamagi nici pe tine.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...