Jump to content

Parteneri forumduster.ro
- - - - -

A comandat careva Dusteru?

comanda

• This topic is locked This topic is locked
416 replies to this topic

#7 Lupul

Lupul

Duster Member

• Members
  • 175 posts
  • Duster PH1 Diesel 4x4 110cp

Posted 28 April 2010 - 08:49 AM

pedrovl said:

.....Am insa o MARE PROBLEMA: - am platit avansul de 5000 lei cerut de dealer dar nici pana acum desi sunt primul care a comandat 4x4(in orasul meu) nu am o confirmare asupra datei de livrare. La inceput mi s-a promis mai - iunie. Mi-am programat concediul in iulie sperand ca voi pleca cu Dusterul. Acum mi se spune august sau chiar septembrie ! Am scris oficial la uzina dar nu am primit nici un raspuns.Voi cei care cititi cum ati proceda in locul meu? Astept cu interes parerile voastre pentru ca imi e greu sa iau o hotarare in tara asta mizerabila unde prioritate au altii (vezi 68000 de comenzi in Germania, Franta s.a.)doar pentru ca platesc mai mult.
Salutare.
Imi pare rau pentru situatia in care est isi probabil sunt multi altii ca tine. Cred ca nu se asteptau la atat de multe comenzi pentru varianta de top, insa cel mai bine bine ar fi sa incerci cu o reclamatie scrisa facuta atat la dealer, uzina, OPC local si ANPC Bucuresti daca ai un contrac sau antecontract ferm cu ei in care se specifica data de livrare. Daca reusesti sa faci rost si de adresele de email (ca sa mearga treaba mai repede) poti utiliza cu succes aceasta modalitate de exprimare a nemultumirii. Eventual poti solicita si daune pentru intarziere care se pot concretiza in cateva accesorii. :D Termenul de solutionarea ar trebui sa fie maxim 15 zile lucratoare.

#8 Lupul

Lupul

Duster Member

• Members
  • 175 posts
  • Duster PH1 Diesel 4x4 110cp

Posted 28 April 2010 - 10:09 AM

pedrovl said:

(.....) Dupa un drive test in care am supus un Duster 4x4 la cazne destul de greu de inchipuit (vezi si pe youtube Duster in apa ca exemplu) masina m-a convins. (....)
Si daca tot ai facut ceva filmulete la test posteaza-le si tu pe topicul unde-se-poate-face-un-test-drive-off-road-cu-duster-4x4-t79.html pentru a se bucura lumea de ele (eventual cu cateva comentarii :D ) :D

adBot

adBot
  • Dacia Duster diesel 4x4

forumduster.ro - pt pasionatii Dacia Duster

#9 dusterfan

dusterfan

Member

• Members
  • PipPip
  • 28 posts
  • Duster PH1 Diesel 4x2 110cp

Posted 28 April 2010 - 10:18 AM

Da, vrem clipuri!!!

#10 pedrovl

pedrovl

Weekly Duster Member

• Members
  • 100 posts

Posted 28 April 2010 - 03:18 PM

Salutare din Valcea ,

Am aflat astazi in sfarsit data de livrare a Dusterului meu dar a trebuit sa renunt la pachetul cu piele intrucat ar fi venit in luna septembrie !!!!! Am modificat printr-o cerere catre uzina configuratia initiala si dupa ce am renuntat la pachetul cu piele mi s-a comunicat si seria sasiului, serie motor si data fabricatiei = 2 iulie. Intrucat pe 3 ar trebui sa fiu plecat le-am explicat clar ca daca pe 2 nu o am si inscrisa renunt la comanda. Dealerul mi-a promis ca vor face eforturi sa o am la timp. Intre timp am mai aflat si alte snoave:
1. covorul din portbagaj nu exista deocamdata decat pentru 4x2, la 4x4 fiind necesar alt model inca inexistent
2. orice accesoriu doresc trebuie sa-l comand cam cu 2-3 saptamani inainte de sosirea masinii
3. cotiera comandata ca accesoriu este identica dar costa cu 50 de lei mai mult

Acestea fiind zise nu-mi ramane decat sa am rabdare si sa sper ca francezii ii iau putin la suturi pe romanasii nostrii impertinenti care lucreaza la Mioveni (ma refer la sefi si sefutzi nu la bietii muncitori) sa faca ceva sa mearga comenzile ca si in Franta sau in alte tari .

Inca nu am primit nici un raspuns de la vocea clientului desi le-am scris despre aceasta problema cu 2 zile in urma cum va povesteam si voua....deh cine stie ce pipitza ruda cu X sau cu Y a deschis e-mailul si a considerat ca nu merit raspunsuri ca doar o iau cash, model de varf, nu conteza "in puii mei" provincialii astia....

Filmuletul este pus de cumnatul meu pe you tube (dacia duster in apa) iar despre ce am facut eu cu dusterul....voi posta la sectiunea specifica.

#11 fritzih

fritzih

Member

• Members
  • PipPip
  • 18 posts

Posted 28 April 2010 - 09:28 PM

eu am facut comanda pe 12 martie ...cu avans platit...e vorba de un 4x4 1,6v, atunci mi s-a spus ca termen de livrare in mai dupa 15 ....dar pana acum n-am primit niciun raspuns :twisted:...de la vocea clientului am primit raspuns ca o sa fiu anuntat cand o sa se aloce numar de sasiu pentru comanda mea ...dar nimic pana acum ....ma ingrozesc cand citesc ca termene de livrare luna iunie -iulie :mrgreen:(
apropos pedrovl u cand ai facut comanda ?

#12 pedrovl

pedrovl

Weekly Duster Member

• Members
  • 100 posts

Posted 29 April 2010 - 06:26 PM

saluty,
comanda si avansul l-am platit pe 16 martie dupa ce m-am intors de la Geneva. si mie atunci mi-au spus ca dupa 15 mai....care intre timp a devenit 1 iulie si fara piele ...ca altfel....septembrie , octombrie.

Also tagged with comanda

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Sponsori

Esti nou pe forum ? Click aici pt a te inregistra!

Don't speak Romanian? Select your lanugage from top right side! You may want also to register as a member, click here!