Jump to content

Parteneri forumduster.ro
- - - - -

A comandat careva Dusteru?

comanda

• This topic is locked This topic is locked
416 replies to this topic

#13 Lupul

Lupul

Duster Member

• Members
  • 175 posts
  • Duster PH1 Diesel 4x4 110cp

Posted 30 April 2010 - 11:01 AM

pedrovl said:

Salutare din Valcea ,

Am aflat astazi in sfarsit data de livrare a Dusterului meu dar a trebuit sa renunt la pachetul cu piele intrucat ar fi venit in luna septembrie !!!!! Am modificat printr-o cerere catre uzina configuratia initiala si dupa ce am renuntat la pachetul cu piele mi s-a comunicat si seria sasiului, serie motor si data fabricatiei = 2 iulie. Intrucat pe 3 ar trebui sa fiu plecat le-am explicat clar ca daca pe 2 nu o am si inscrisa renunt la comanda. Dealerul mi-a promis ca vor face eforturi sa o am la timp. Intre timp am mai aflat si alte snoave:
1. covorul din portbagaj nu exista deocamdata decat pentru 4x2, la 4x4 fiind necesar alt model inca inexistent
2. orice accesoriu doresc trebuie sa-l comand cam cu 2-3 saptamani inainte de sosirea masinii
3. cotiera comandata ca accesoriu este identica dar costa cu 50 de lei mai mult

Acestea fiind zise nu-mi ramane decat sa am rabdare si sa sper ca francezii ii iau putin la suturi pe romanasii nostrii impertinenti care lucreaza la Mioveni (ma refer la sefi si sefutzi nu la bietii muncitori) sa faca ceva sa mearga comenzile ca si in Franta sau in alte tari .

Inca nu am primit nici un raspuns de la vocea clientului desi le-am scris despre aceasta problema cu 2 zile in urma cum va povesteam si voua....deh cine stie ce pipitza ruda cu X sau cu Y a deschis e-mailul si a considerat ca nu merit raspunsuri ca doar o iau cash, model de varf, nu conteza "in puii mei" provincialii astia....

Filmuletul este pus de cumnatul meu pe you tube (dacia duster in apa) iar despre ce am facut eu cu dusterul....voi posta la sectiunea specifica.

Imi pare rau ca a trebuit sa renunti la cateva din "placerile" pentru care plateai. Sper sa intrii in posesia ei mai repede de cat au promis. Si totodata abia astept vesti dupa ce te vei intoarce din concediu :twisted: .

#14 zoliasi

zoliasi

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 34 posts
  • Duster PH1 Benzina 4x4 1.6 16v 105cp

Posted 01 May 2010 - 08:26 PM

SALUTARE PRĂFOȘILOR!
Am comandat și eu una bucată Duster 1.6 16V pe benzină Laureate 4x4 acu vreo 2 săptămâni(când s-au deschis porțile) și încă n-am primit vreun răspuns... :twisted:
Vă bag în priză când aflu ceva!

adBot

adBot
  • Dacia Duster diesel 4x4

forumduster.ro - pt pasionatii Dacia Duster

#15 Lupul

Lupul

Duster Member

• Members
  • 175 posts

Posted 01 May 2010 - 08:34 PM

zoliasi said:

SALUTARE PRĂFOȘILOR!
Am comandat și eu una bucată Duster 1.6 16V pe benzină Laureate 4x4 acu vreo 2 săptămâni(când s-au deschis porțile) și încă n-am primit vreun răspuns... :mrgreen:
Saluatare si bine ai venit printre noi. :twisted: abia asteptam vesti dupa achizitionare, dar pana atunci poti comenta in alte topicuri (cum a fost la drive test sau ce culoare ai ales.... etc)

#16 johny2k

johny2k

Member

• Members
  • PipPip
  • 26 posts

Posted 01 May 2010 - 09:56 PM

zoliasi said:

SALUTARE PRĂFOȘILOR!
Am comandat și eu una bucată Duster 1.6 16V pe benzină Laureate 4x4 acu vreo 2 săptămâni(când s-au deschis porțile) și încă n-am primit vreun răspuns... :twisted:
Trimite un email la vocea clientului in care sa le zici ca ai platit avansul si le dai nr avizului, si vezi cum in 2 zile o sa afli seria de sasiu si cand o livreaza :D
Eu asa am facut si o astept sa vina in saptamana 26, sfarsit de iunie-inceput de iulie.
Laureate 4x4, Diesel 110 CP :mrgreen:

#17 zoliasi

zoliasi

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 34 posts
  • Duster PH1 Benzina 4x4 1.6 16v 105cp

Posted 05 May 2010 - 08:31 AM

Iaca ca revin.Ieri m-au anuntat ca pe 21iunie se fabrica masina mea.

#18 dust3radmin

dust3radmin

Site Admin

• Administrators
  • 1,807 posts
  • Duster PH2 Diesel 4x4 110cp

Posted 05 May 2010 - 08:37 AM

zoliasi said:

Iaca ca revin.Ieri m-au anuntat ca pe 21iunie se fabrica masina mea.

Tot e bine, cred ca e greu sa nu te gandesti la ziua cand vei pune mana pe volanul Duster-ului :twisted:

Also tagged with comanda

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Sponsori

Esti nou pe forum ? Click aici pt a te inregistra!

Don't speak Romanian? Select your lanugage from top right side! You may want also to register as a member, click here!