Jump to content

Parteneri forumduster.ro
- - - - -

A comandat careva Dusteru?

comanda

• This topic is locked This topic is locked
416 replies to this topic

#415 abc

abc

Weekly Duster Member

• Members
  • 96 posts
  • Nu posed Dacia Duster

Posted 08 June 2016 - 11:35 AM

carera, on 12 May 2016 - 05:15 PM, said:

SURPRIZA ! Azi am configurat de 10 de ori dusterul pe site dacia si am constata ca absolut toate versiunile (FARA SA EXISTE PRET MODIFICAT) beneficiaza de acel "ornament față/spate cu aspect crom satinat"

Oare sa fie adevarat sau e greseala de software pe site?

da, dar nu sunt identice cu cele din packetul look. cele din pachetul look au suruburi de prindere negre, acestea au suruburile de prindere crom satinat, identice cu culoarea scuturilor.
au mai facut si alte modificari ex. roata de rezerva de dimensiuni reduse si probabil si alte modificari care nu se vad si care oricum se fac permanent
am vazut in luna iunie pe A1 un trailer cu dustere noi care aveau jante din aliaj model de la prima versiune
intrebare: aceste scuturi suplimentare nu reduc unghiul de atac si cel de degajare?

Edited by abc, 08 June 2016 - 11:38 AM.

#416 Killer82

Killer82

Addicted Duster Member

• Members
  • 886 posts
  • Duster PH2 Benzina 4x4 1.6 16v 105cp

Posted 08 June 2016 - 12:51 PM

Daca prin "aceste scuturi" te referi la ornamentele de la barele fata-spate, diferenta fata de stock cred ca e undeva sub 5 mm (practic grosimea lor pt ca sunt "lipite" de bara). Asadar as zice ca nu ar trebui sa afecteze unghiurile.

Edited by Killer82, 08 June 2016 - 12:51 PM.

adBot

adBot
  • Dacia Duster diesel 4x4

forumduster.ro - pt pasionatii Dacia Duster

#417 carera

carera

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 31 posts
  • Viitor posesor de Duster

Posted 08 June 2016 - 02:28 PM

raspunsul oficial a celor de la dacia a fost ca : aceste informatii sunt oferite numai cu titlu informativ si deci nu sunt si nu trebuie sa fie considerate ca o oferta contractuala a produselor si serviciilor oferite de DACIA.

vanzatorul m-a asigurat ca acele ornamente nu vin la orice versiune de duster.
l-am pus sa-mi dea in scris acest lucru si am primit a doua zi pe email cam acelasi text ca si cel din emailul oficial a celor de la dacia.
drept urmare mi-am comandat versiunea orange ca sa le am pe toate :)

Also tagged with comanda

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Sponsori

Esti nou pe forum ? Click aici pt a te inregistra!

Don't speak Romanian? Select your lanugage from top right side! You may want also to register as a member, click here!