Sari la conținut

Postări Recomandate

Tocmai m-am uitat dar nu vad sa scrie expres undeva in configurator de acele ornamente gen scuturi. Din cate imi amintesc ele se figureaza ca accesorii, nu ca echipamente optionale sau de serie.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 4 weeks later...
  • Răspunsuri 415
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Dupa un schimb de vreo 20 de e-mailuri si 3-4 convorbiri telefonice iata oferta unui dealer din Ungaria:   Duster Exception diesel 4x4 full (fara piele si culoare metalizata), plus cateva accesorii:

Prieteni, incepand de astazi mai aveti un dusterist cu "acte in regula" printre voi! Saptamana trecuta mi-a ajuns masina la dealer in Ungaria, miercuri am adus-o in tara, iar astazi am pus numerele

Dusterelul meu este pe drum 1.5dCi 110cp 4x4 Laureate + ESP, vopsea alba.

Posted Images

am primit si raspuns de la cei de la dacia :)))))

 

Va multumim pentru increderea pe care ne-ati acordat-o apeland la serviciile noastre si va felicitam pentru intentia de a achizitiona un automobil DACIA DUSTER.

 

Comercializarea autoturismelor Dacia se realizeaza prin reteaua de agenti autorizati Dacia. La sediul agentului Dacia se completeaza un bon de comanda pentru comanda ferma de achizitie a autoturismului si se achita un avans.

 

Referitor la prezentarea anumitor informatii pe site-ul oficial Dacia, http://www.dacia.ro, va comunicam faptul ca utilizatorul foloseste site-ul pe riscul propriu.Informatiile asupra modelelor, caracteristicilor si preturilor acestora corespund unei definitii la momentul redactarii lor sau al actualizarii diverselor pagini ale site-ului; aceste informatii sunt oferite numai cu titlu informativ si deci nu sunt si nu trebuie sa fie considerate ca o oferta contractuala a produselor si serviciilor oferite de DACIA.

 

Reteaua autorizata prin intermediul agenti-lor autorizati Dacia este la dispozitia dumneavoastra pentru orice informatie, in special referitoare la tarife, la disponibilitatea modelelor prezentate precum si la cele mai recente evolutii ale acestora, cat si cu informatii privind modalitatile de finantare.

 

deci fix ciu-ciu pentru acele ornamente de bara

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

SURPRIZA ! Azi am configurat de 10 de ori dusterul pe site dacia si am constata ca absolut toate versiunile (FARA SA EXISTE PRET MODIFICAT) beneficiaza de acel "ornament față/spate cu aspect crom satinat"

 

Oare sa fie adevarat sau e greseala de software pe site?

 

da, dar nu sunt identice cu cele din packetul look. cele din pachetul look au suruburi de prindere negre, acestea au suruburile de prindere crom satinat, identice cu culoarea scuturilor.

au mai facut si alte modificari ex. roata de rezerva de dimensiuni reduse si probabil si alte modificari care nu se vad si care oricum se fac permanent

am vazut in luna iunie pe A1 un trailer cu dustere noi care aveau jante din aliaj model de la prima versiune

intrebare: aceste scuturi suplimentare nu reduc unghiul de atac si cel de degajare?

Editat de abc
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca prin "aceste scuturi" te referi la ornamentele de la barele fata-spate, diferenta fata de stock cred ca e undeva sub 5 mm (practic grosimea lor pt ca sunt "lipite" de bara). Asadar as zice ca nu ar trebui sa afecteze unghiurile.

Editat de Killer82
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

raspunsul oficial a celor de la dacia a fost ca : aceste informatii sunt oferite numai cu titlu informativ si deci nu sunt si nu trebuie sa fie considerate ca o oferta contractuala a produselor si serviciilor oferite de DACIA.

 

 

vanzatorul m-a asigurat ca acele ornamente nu vin la orice versiune de duster.

l-am pus sa-mi dea in scris acest lucru si am primit a doua zi pe email cam acelasi text ca si cel din emailul oficial a celor de la dacia.

drept urmare mi-am comandat versiunea orange ca sa le am pe toate :)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 years later...
  • 1 month later...
Vizitator
Acest topic este închis. Vă rugăm să deschideți un topic nou dacă doriți să postați pe forum.
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...