Jump to content

Parteneri forumduster.ro
- - - - -

A comandat careva Dusteru?

comanda

• This topic is locked This topic is locked
416 replies to this topic

#1 loganmcv

loganmcv

Duster Starter

• Members
  • 4 posts

Posted 22 March 2010 - 09:20 AM

Am si eu o curiozitate, a dat cineva comanda la Duster? daca da, care este data de livrare si ce nivel de echipare v-ati ales?
Multam.

#2 dusterfan

dusterfan

Member

• Members
  • PipPip
  • 28 posts
  • Duster PH1 Diesel 4x2 110cp

Posted 22 April 2010 - 11:44 AM

Nimeni? Nu s-a hotarat nimeni sa isi cumpere Duster?

adBot

adBot
  • Dacia Duster diesel 4x4

forumduster.ro - pt pasionatii Dacia Duster

#3 Lupul

Lupul

Duster Member

• Members
  • 175 posts
  • Duster PH1 Diesel 4x4 110cp

Posted 22 April 2010 - 11:52 AM

de gandit s-a gandit lumea... dar cred ca problema e metoda de finantare ... si e cam devreme sa avem si "propitari" mai alese de 4x4 cum banuiesc ca isi doreste mai toata lumea. :D

#4 baltaretu

baltaretu

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 35 posts

Posted 22 April 2010 - 06:13 PM

Lupul are dreptate...nu este problema deciziei..problema sunt banii

#5 pedrovl

pedrovl

Weekly Duster Member

• Members
  • 100 posts

Posted 27 April 2010 - 08:11 PM

SALUTARE la toti actualii sau viitorii posesori de Duster !
Dupa ce am avut 2 Logan (dci 65 cp si mpi 90 cp) iar acum merg cu un 1,2 16v pana imi soseste Dusterul, am comandat, in urma cu o luna dupa ce l-am vizionat la Geneva la salonul auto, pe cel mai accesorizat dintre ele, respectiv dci, 4x4 laureate 110 cp + ceva accesorii. Avand peste 120.000 de km doar cu Loganuri pot sa spun ca desi este o masina simpla si fara pretentii este de departe (in orice varianta) CEA MAI REZISTENTA si mai robusta masina de pe piata din Romania iar raportul calitate/pret este chiar imbatabil. Din acest motiv, pentru ca imi doresc sa trec mai usor peste infectele noastre drumuri si pentru ca inca nu-mi permit un SUV cu pretentii, am ales sper bine noul produs al Daciei - DUSTER. Dupa un drive test in care am supus un Duster 4x4 la cazne destul de greu de inchipuit (vezi si pe youtube Duster in apa ca exemplu) masina m-a convins.
Am insa o MARE PROBLEMA: - am platit avansul de 5000 lei cerut de dealer dar nici pana acum desi sunt primul care a comandat 4x4(in orasul meu) nu am o confirmare asupra datei de livrare. La inceput mi s-a promis mai - iunie. Mi-am programat concediul in iulie sperand ca voi pleca cu Dusterul. Acum mi se spune august sau chiar septembrie ! Am scris oficial la uzina dar nu am primit nici un raspuns.Voi cei care cititi cum ati proceda in locul meu? Astept cu interes parerile voastre pentru ca imi e greu sa iau o hotarare in tara asta mizerabila unde prioritate au altii (vezi 68000 de comenzi in Germania, Franta s.a.)doar pentru ca platesc mai mult.

#6 dusterfan

dusterfan

Member

• Members
  • PipPip
  • 28 posts
  • Duster PH1 Diesel 4x2 110cp

Posted 28 April 2010 - 07:44 AM

Salut si bine ai venit pe forum pedrovl!
Ma bucur ca in sfarsit a comandat cineva un Duster insa imi pare rau sa aud ca te duc cu vorba referitor la livrare. Din cate am citit si prin forumurile din Franta au si ei aceasi problema, nu se respecta data de livrare, intarzieri de pana la 1 luna - 1 luna si jumatate. Din pacate nu stiu ce ai putea face. Ai vreun document in care se specifica data de livrare? poate asa ai putea sa ii fortezi cu o sesizare la OPC...
,deasemenea incearca la Vocea Clientului.

Din cate am auzit la dealerii din Bucuresti livrarea unui Duster 4x4 dCi dureaza cam 1 luna - 1luna jumatate. Eventual sa transferi comanda ta la un dealer din Bucuresti, o spaga mica, incearca variante.

Apropos, de unde esti?

Also tagged with comanda

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Sponsori

Esti nou pe forum ? Click aici pt a te inregistra!

Don't speak Romanian? Select your lanugage from top right side! You may want also to register as a member, click here!