andrei_cantacuzino

Anvelope Vară Duster

41 posts in this topic

Eu am dat un raspuns la o intrebare a unui coleg! Dezvoltarea subiectelor de genul razistenta AT-urilor a fost dezbatuta si se poate dezbate, in continuare, pe topicul (EXISTENT) dedicat.

Ar fi interesant daca s-ar continua acolo si... un moderator sa mute posturile de mai sus acolo (si pe acesta, eventual, sa-l stearga)

Trimis de pe al meu P024 folosind Tapatalk

Ca anvelope de vara am sa le las pe cele originale/intermediare Michelin cu care a venit din fabrica. Iar cele de iarna le am model Nokian WR D4 215/65 R16 102 H XL.

Apropo, pentru cei care aveti jenti de vara/iarna separat, le aveti pe ambele cu senzori de presiune pe roata? Ar merge de montat jenti fara senzori?

Sunand la vocea clientului, mi-au spus ca echiparile 4x4 Ph2 vor sunt si vor ramane cu senzori de presiune pe roti, iar la versiunile 4x2 s-a mutat senzorul pe ABS (sper sa nu gresesc), si detecteaza lipsa presiunii un roata in functie de rotatie. Iar montand o janta fara senzori, mi-au spus ca va da eroare computerul de bord.

Edited by maxmaia

Offtopic: daca nu te deranjeaza 2 martori aprinsi in bord, atunci poti sa nu mai pui valve cu senzori. Daca vrei totusi sa instalezi valve "destepte" poti da un telefon colegului @planetara ca iti da un pret mai bun ca la dealer. Detalii in topicul http://forumduster.ro/topic/1854-tpms/page__hl__tpms - daca mai intrebari / sugestii despre asta ar fi bine sa le postezi acolo.

1 person likes this

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.