Sari la conținut

Plafoniera Spate Duster


Postări Recomandate

Deschid acest thread cu scopul de a-i ajuta pe cei care vor sa-si monteze plafoniera spate la Duster ph1, printre care ma enumar si eu, cu sfaturi, poze si materiale folosite;de exemplu, am inteles ca in loc de a modifica instalatia originala a masinii, pentru a conecta cea de-a doua plafoniera se poate opta pentru panglica plafoniera Renault Megane II, insa parerile sunt impartite.

Bune ar fi si niste poze cu pozitionarea plafonierei la Duster ph2, si, cum am mai spus, modalitate alimentare:plafoniera fata, "stalp fata", sau din lampa portbagaj.

Numai bine!

Editat de mihai80
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 30
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

eu mi-am montat 2..plafoniere,in portbagaj linga stopuri,de fapt sint 2 buc banda led de 20cm.S-a imbunatatit iluminarea,daca nu pun polita aia,se reflecta lumina din tavan in toata masina,in mod spec

n-arata rau, insa ma gandesc la ce a zis @danielcojocar vizavi de siguranta "dovleacului", mai ales dupa neplacuta mea experienta de anul trecut in care un ... sa-i zic om ... din belarus m-a dat cu l

Sunt doar pasionat de masini!

Posted Images

Am gasit o varianta interesanta pentru plafoniera spate:

 

http://www.drive2.ru/l/5649775/

 

http://karttuning.ru...products_id=126

 

 

Ce e si mai nteresant, este ca iti ofera doua prize de 12v suplimentare pentru spate! :D

post-2137-0-10106500-1423115198_thumb.jpg

post-2137-0-29302100-1423115208_thumb.jpg

post-2137-0-55829800-1423115217_thumb.jpg

post-2137-0-24617400-1423115225_thumb.jpg

Editat de apashi
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Interesanta ideea Nu am vazut alimentarea la prize pe acolo. Alea par sa fie add-on-uri la care se trage alta instalatie. Firicelele alimentau plafoniera de fapt. Dacia MCV prima versiune avea asa ceva destul de bine facut, dar mcv-ul avea plafonul inaltat, la duster te cam incurci in ea.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...