Jump to content

Parteneri forumduster.ro
* * * * * 3 votes

Media Nav

media nav

• This topic is locked This topic is locked
326 replies to this topic

#13 psystem

psystem

Addicted Duster Member

• Members
  • 591 posts
  • Duster PH2 Diesel 4x4 110cp

Posted 01 February 2015 - 07:54 AM

S-a discutat acest aspect pe forumuri din strainatate si concluzia a fost ca ne lipseste un calculator confort(sau clima) de unde sa isi ia Madianavul informatiile.
Eu am activat acele functii insa la temperatura afiseaza -- iar la eco nu imi zice nimic.
Acel calculator de confort se regaseste pe unele modele renault si costa cca 100e.

#14 tico98

tico98

Veteran Duster Member

• Members
  • 488 posts

Posted 01 February 2015 - 09:11 AM

Pai si el se poate monta pur si simplu asa? Adica nu mi se pare un capat de tara 100€, dar e compatibil direct?
In video pe care l - am vazut, cu loganul de brazilia nu aveau clima automata toate exemplarele testate. Ar trebui vazut pe renault duster daca medianav are functiile respective.

adBot

adBot
  • Dacia Duster diesel 4x4

forumduster.ro - pt pasionatii Dacia Duster

#15 tico98

tico98

Veteran Duster Member

• Members
  • 488 posts

Posted 01 February 2015 - 09:25 AM

Se vede clar ca are clima manuala ca la duster si totusi medianav are functia respectiva. Probabil ca tine doar de acel calculatoras.

Attached Files

#16 psystem

psystem

Addicted Duster Member

• Members
  • 591 posts

Posted 01 February 2015 - 09:30 AM

Am sa pun poze cu functiile active insa fara valori.
Din ce am citit,s-a considerat cam mult 100e pt niste informatii deja prezente. Desigur, si mie mi-ar placea sa am temperatura macar pe medianav, mai la indemana si CB sa ramana pentru alte informatii.

#17 tico98

tico98

Veteran Duster Member

• Members
  • 488 posts

Posted 01 February 2015 - 10:03 AM

Activarea functiilor ai facut-o din soft-ul medianav sau trebuie ceva tool-uri speciale? Oare acel calcularor confort este plug and play? Adica exista undeva in masina o mufa neocupata iar pe spatele medianav de asemenea?

#18 tico98

tico98

Veteran Duster Member

• Members
  • 488 posts

Posted 01 February 2015 - 10:32 AM

Am gasit pe youtube cum se intra in meniul de " service" si aici se poate activa modul eco, temperatura etc etc. Din ce zicea neamtul cu video , la dacia medianav nu este conectat la can-bus, asta fiind motivul pt care de geaba activezi functiile respective pt ca nu are de unde sa ia datele. Sunt o gramada de optiuni care se pot activa din ce am vazut.

Nu am testat la mine pe masina dar omul zicea ca in meniul rrspectiv de intra prin oprirea medianav pana afiseaza ceasul apoi se apasa plus, minus si se insereaza un stick chiar si gol.

Attached Files

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Sponsori

Esti nou pe forum ? Click aici pt a te inregistra!

Don't speak Romanian? Select your lanugage from top right side! You may want also to register as a member, click here!